РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807862<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Cevik S. 
Investigating the using potential of Schiff base molecule as an exogenous antioxidant on barley seeds under salt stress conditions = Дослідження потенціалу використання молекули основи Шиффа як екзогенного антиоксиданту для насіння ячменю в умовах сольового стресу / S. Cevik // Plant Introduction. - 2022. - № 95/96. - С. 85-95. - Бібліогр.: 92 назв. - англ.

Сольовий стрес є одним із найважливіших факторів навколишнього середовища, який впливає на сільськогосподарські угіддя та спричиняє втрати продукції. Сьогодні вчені широко досліджують екзогенне застосування різних природних або синтетичних молекул щодо рослин і намагаються підвищити стійкість рослин до стресів навколишнього середовища. У цьому дослідженні молекула основи Шиффа (0, 3, 6 та 9 <$E mu roman M>), яка показала антиоксидантні властивості in vitro, була застосована до насіння ячменю під сольовим стресом (0, 50, 150 та 250 mM NaCl). Для того, щоб оцінити вплив цієї молекули на ячмінь в умовах сольового стресу, було досліджено схожість насіння, параметри росту, перекисне окислення ліпідів, вміст проліну, а також гістохімічне виявлення радикалів супероксиду та пероксиду водню та аналіз мітотичного індексу. Згідно з результатами, сольовий стрес зменшував параметри проростання, довжину брунечок та корінців, а також мітотичний індекс, водночас збільшував вміст проліну, перекисне окислення ліпідів та вміст радикалів. Обробка основою Шиффа явно зменшила перекисне окислення ліпідів і вміст радикалів у всіх дослідних групах. Однак водночас це знизило параметри проростання і росту, а також мітотичний індекс. Отримані результати показали, що антиоксидантна властивість цієї молекули збереглася в рослинах під час стресу, але також було визначено, що молекула негативно впливає, насамперед на поділ клітин. Якщо в молекулу було б можливо внести необхідні модифікації, можна було б усунути її негативний вплив на поділ клітин, і тоді цю молекулу, яку дуже легко і дешево отримати, можна було би широко використовувати для підвищення стійкості рослин до стресу навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.253 + П127.591

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського