РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807882<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грабовська І. 
Вирівнювання можливостей для жінок та чоловіків versus криза маскулінності (українська специфіка) / І. Грабовська // Соціол. студії. - 2022. - № 2. - С. 6-13. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Виконано аналіз ролі гендерних трансформацій у сучасному українському соціумі та їх впливу на реформи в Збройних силах України. Розглянуто поняття " криза маскулінності" й "криза фемінності" відповідно до воєнних реалій сучасності - неспровокованої збройної агресії путінської неоімперії кремля проти суверенної України. Акцентовано увагу на стереотипах масової свідомості щодо гендерних ролей у сучасному українському соціумі та проведено дослідження процесів гендеризації, які відбуваються в українському соціальному просторі, насамперед у ЗСУ. Доведено, що вибір європейського шляху розвитку та прагнення України вступити в НАТО передбачають обов'язковою умовою проведення серйозних гендерних перетворень в українському соціумі, спрямованих на вирівнювання соціальних, кар'єрних, статусних можливостей для жінок і чоловіків. Відзначається, що цей процес найефективніше відбувався й продовжує відбуватися в українській армії. У лавах ЗСУ сьогодні служать близько 38 тисяч жінок-військових. із них близько 7 тисяч воюють на "нулі". У результаті проведеного гендерного аналізу реальних процесів, пов'язаних із воєнними діями проти рашистів на території України, зроблено висновок, що в українському соціумі ні криза маскулінності, ні криза фемінності не є основними індикаторами його життєздатності та стійкості. Навпаки, відбуваються позитивні гендерні трансформації, які забезпечать ефективну взаємодію між жінками й чоловіками та є реальним підгрунтям для утвердження прав людини й паритетної (гендерної) демократії в Україні. Зауважено на необхідності подолання гендерних стереотипів масової свідомості для ефективнішого поступу принципів існування цивілізованих суспільств у життєдіяльність української спільноти.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*668*423.2*344 + Ц4(4УКР)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100935 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського