РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807912<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зленко О. Б. 
Лабораторна діагностика туляремії (імуноферментний аналіз та полімеразна ланцюгова реакція), епізоотологічний моніторинг і генотипування збудника : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / О. Б. Зленко; Національна академія наук України, Інститут біохімії імені О. В. Палладіна. - Київ, 2021. - 21 c. - укp.

Сформовано засоби діагностики туляремії на основі плазмідних рекомбінантних конструкцій. Уперше в Україні розроблено та доведено ефективність використання рекомбінантних антигенів на основі протеїнів GroEl, SucB, FTT0975 для ідентифікації антитіл проти збудника туляремії у сироватках крові від свині та людини методом ІФА, а також розроблено та доведено ефективність використання рекомбінантного позитивного контролю на основі гена tul4 для ідентифікації генетичного матеріалу F. tularensis методом ПЛР. Уперше на території України проведо серомоніторинг щодо туляремійної інфекції серед диких кабанів (Suc scrofa), встановлено наявність антитіл до F. tularensis серед диких кабанів в 12-ти областях України. Одержано нові дані з епізоотологічного стану щодо туляремії на територіях Харківської, Дніпропетровської і Миколаївської областей у результаті проведення епізоотичного скринінгу з використанням молекулярно-генетичних методів. Проведено MLVA генотипування 20-ти українських ізолятів F. tularensis за 12-ма локусами, внаслідок чого визначено їх генотипи та спорідненість з іншими генетично подібними популяціями. Встановлено генотип F. tularensis, що був віднесений до "європейського" кластера, який превалював упродовж 10-ти років у більшості областей України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського