РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000807999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Глоба Р. М. 
Оцінка впливу геологічного середовища на стійкість природно-техногенних трубопровідно-транспортних систем (на основі методів електрометрії) : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / Р. М. Глоба; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Визнано, що трубопровідна транспортна система (TTC) України простягається на 45000 км і є п’ятою за протяжністю у світі після США, РФ, Канади, КНР. Зазначено, що цей вид транспорту є найбільш економічним і ефективним для транспортування рідкого палива, побутового і технологічного газу, нафтохімічних продуктів. Проте незадовільний стан трубопроводів призводить до їх розгерметизації і супроводжується розливом і потраплянням нафтопродуктів у ґрунт, забрудненням поверхневих та грунтових вод. Виявлено, що основними причинами такого стану залишаються порушення ізоляційних покриттів та відсутність належного активного захисту від електрохімічної корозії. Розглянуто використання ефективного та раціонального комплексу методів електрометрії при вивченні впливу геологічного середовища на трубопровідно-транспортну систему України, а саме проведено сучасні дослідження методами: вертикального електричного зондування, вимірами поперечного "градієнта потенціалу" електричного поля, симетричного електричного профілювання. Досліджено фізичні основи та алгоритм застосування методу поперечного "градієнта потенціалу". Виявлено, що в місцях пошкодження захисного покриву виникає електричне поле, яке є аномальним відносно поля за відсутності пошкодження ізоляційного покриття. Запропоновано класифікацію виміряних значень поперечного "градієнта потенціалу" відносно корозійної активності грунтів (питомого електричного опору) для знаходження місць пошкодження ізоляційного покриття. Дана класифікація застосована під час обстежень магістральних нафтопроводів "Глинська-Кременчук", "Одеса-Броди" та "Кременчук-Херсон". Запропоновано методику вибору місця розташування, типу та матеріалу анодних заземлювачів за даними вертикального електричного зондування. Методику впроваджено під час досліджень на промислових майданчиках АГНКС (автомобільна газонаповнювальна компресорна станція) "Кременчук-2" та міжнародного аеропорту "Бориспіль".


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5-082.04 + И362.087-5-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452368 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського