РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808060<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушніров В. А. 
Особливості ресурсів психологічної безпеки військовослужбовців : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / В. А. Кушніров; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 16 c. - укp.

Проведено теоретичний аналіз уявлень щодо ресурсів психологічної безпеки. Узагальнено погляди вчених і визначено, що психологічна безпека детермінується ресурсами, є динамічною системою, що підтримує оптимальний рівень функціонування, її індикатором виступає відчуття психологічного благополуччя. Встановлено, що у військовослужбовців виражені ресурси стійкості, вони є мотивованими на успіх при соціальній підтримці і вольовій саморегуляції, позитивно оцінюють минуле, але теперішнє не є насиченим, а майбутнє не виступає ресурсом. У призовників можливість отримати соціальну підтримку знижує використання власних ресурсів стійкості (оптимізму і резильєнтності), але це не перешкоджає проектуванню майбутнього життя, вони саморегулюють підвищення агресивності, яка імовірно маскує тривожність, но типове поводження (активність, рішучість, необдуманість вчинків) не спрацьовує в новій ситуації життя Встановлено предиктори ресурсів, що активуються при відчутті психологічної небезпеки у військовослужбовців і призовників. У військовослужбовців, що відчувають небезпеку є вираженими комплекс ресурсів стійкості (оптимізм і резильєнтність), далі представлені ціннісно-смислові та інструментальні ресурси. У призовників, що не відчувають безпеку на перших позиціях розташовані інструментальні ресурси, мотиваційні ресурси, емоційно-вольові і ресурс стійкості (резильєнтність). Розроблено програму тренінгових занять, що спрямована на збереження і розвиток ресурсів психологічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452149 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського