РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скульська С. В. 
Патогенетичне обґрунтування профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, що проживають у зоні підвищеного антропогенного навантаження : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.22 / С. В. Скульська; Державна установа "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії Національної академії медичних наук України". - Одеса, 2021. - 36 c. - укp.

При обстеженні дітей м. Біла Церква, які проживають у зонах із різним антропогенним забрудненням, установлено більш високі показники поширеності й інтенсивності карієсу зубів у порівнянні з дітьми, які проживають в умовах відносного екологічного благополуччя. У всіх дітей, які проживають в зоні антропогенного забруднення частіше спостерігалися відхилення від середньостатистичних показників активності карієсу зубів, особливо при декомпенсованій формі. Дослідження стоматологічного статусу дітей із районів різного антропогенного навантаження показало, що поліморфізм 6846 C > A гена COL2A1, асоційований із порушенням стану твердих тканин зубів, переважає вплив антропогенних факторів. Установлено, що при несприятливих екологічних факторах за наявності гетерозиготного поліморфізму G (-308) А гена TNF-альфа у дітей збільшується інтенсивність карієсу зубів, тяжкість запального процесу у тканинах пародонту. Поєднана експериментальна кальцій-дефіцитна модель карієсу та гінгівіту викликала інтенсифікацію каріозного процесу і виражену резорбцію альвеолярного відростка у щурів, зниження рівня кальцію в ротовій рідині тварин, зниження мінералізуючої функції пульпи з одночасною активацією демінералізації твердих тканин зубів. Лікувально-профілактичний комплекс, розроблений з урахуванням виявлених генетичних порушень амелогенезу, колагеноутворення, детоксикації і запальних реакцій, дозволив загальмувати каріозний процес, нормалізувати пародонтальні та гігієнічні індекси, сприяв покращенню мінералізуючої функції ротової рідини, підвищенню ефективності неспецифічного антимікробного захисту в ротовій порожнині і, як наслідок, покращити стоматологічний статус дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.866 + Р11(4УКР)026.426.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452416 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського