РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808505<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левицька В. А. 
Зональні особливості іксодових кліщів Dermacentor reticulatus i Ixodes ricinus та вдосконалення системи захисту тварин за трансмісивних хвороб : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.11 / В. А. Левицька; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2021. - 40 c. - укp.

Отримано нові дані щодо поширення кліщів Ixodes ricinus і Dermacentor reticulatus в окремих областях України. За результатами досліджень кліщі Dermacentor reticulatus домінують серед інших іксодід, їх виявлено у тварин різних видів, екстенсивність інвазії коливається від 59 до 100 %. У той же час кліщі Ixodes ricinus домінують серед інших іксодід у котів, екстенсивність інвазії становить 58 %. За час досліджень у 11,9 % самок і 8,4 % самців Dermacentor reticulatus та у 1,7 % самок і 8 % самців Ixodes ricinus виявлено їх морфологічні аномалії. Середня щільність імаго Dermacentor reticulatus була найнижчою на пасовищах, вдвічі більшою на луках і у 7 разів вищою на перелогах; для Ixodes ricinus - найнижчою на пасовищах, вдвічі більшою на луках і в 5 разів вищою на перелогах. За досліджень встановлено, що середня поширеність A. phagocytophilum серед кліщів Ixodes ricinus і Dermacentor reticulatus становить відповідно 10 та З %; для Neoehrlihia mikurensis - 69 та 52 %; Rickettsia spp. - 25 та 28 %; Babesia spp. - 3 та 1 %; Bartonella spp. - 9 та 5 %. Поширеність В. burgdorferi s.l. серед кліщів Ixodes ricinus варіювала від 0 до 44 %. Вперше виявлено збудника Neoehrlichia mikurensis серед іксодових кліщів в Україні. Проведені дослідження дозволяють охарактеризувати роль трьох масових видів гризунів, а саме мишака європейського (Sylvaemus sylvaticus), мишака жовтогрудого (Sylvimus flavicollis) та миші польової (Apodemus agrarius) як хазяїв преімагінапьних стадій розвитку іксодових кліщів. За порівняльної характеристики окремих хімічних речовин методом топікального нанесення на іксодових кліщів, цифлутрин виявився найбільш активним акарицидним препаратом. Встановлено високі акарицидні властивості препарату цифлур-комбі для обробки природних біотопів іксодових кліщів. За діагностики анаплазмозу собак встановлено, що дослідження крові методом полімеразно ланцюгової реакції є найбільш ефективним на наявність ДНК збудника і забезпечує високу точність постановки діагнозу. Для лікування тварин за трансмісивних хвороб запропоновано новий антипротозойний препарат імкар-120.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641 + Е621.151.253.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452957 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського