РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808634<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Климковецький А. А. 
Зв'язок раннього онтогенетичного розвитку і продуктивності корів української чорно-рябої молочної породи : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / А. А. Климковецький; Національна академія аграрних наук України, Інститут розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця. - с. Чубинське Київ. обл., 2021. - 23 c. - укp.

Досліджено особливості раннього постнатального онтогенезу тварин української чорно-рябої молочної породи та вплив інтенсивності росту маси телиць на продуктивність корів. Досліджено вплив віку, гематологічних параметрів і складу молозива матерів на гематологічні показники новонароджених телят та їх подальший ріст. Вивчено вплив живої маси та середньодобових приростів телиць різного віку на ознаки продуктивності корів. Дослідження проведено в господарствах з різним рівнем продуктивності корів. Досліджено вплив на продуктивність корів затримок росту телиць на першому році життя. Встановлено, що вік корів не впливає на якість молозива. Між кількістю та якістю молозива першого надою та більшістю досліджуваних гематологічних ознак новонароджених телят на першу та шосту добу після випоювання молозива не виявлено істотної односпрямованої залежності, що не може забезпечити надійний прогноз формування пасивного колострального імунітету. Постнатальний ріст телят у довжину обернено пропорційний вмісту в молозиві матері загального білка, прямо пропорційний – вмісту альфа і бета-глобуліну. За шість діб у новонароджених телят підвищується вміст у крові еритроцитів, лімфоцитів, Ig І, фагоцитарна, бактерицидна та лізоцимна активність, але дещо знижується вміст глобуліну, Ig G і Ig А. Доведено, що формуванню високої молочної продуктивності корів сприяють середньодобові прирости понад 710 г у віці 6 - 12 місяців. Збільшенню довічної продуктивності корів сприяє отримання середньодобових приростів від народження до 12 місяців на рівні +0,5…1,5 S.D. від середньої у стаді. Зауважено, що затримки росту телиць до 12-місячного віку, за умов компенсації до 15 місяців, можуть не впливати на продуктивність первісток, але знижують тривалість довічного використання корів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-24 + П60-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452834 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського