РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808723<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Роговий Ю. Є. 
Вплив води від'ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем на функцію нирок у щурів / Ю. Є. Роговий, В. Я. Цитрін // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 1. - С. 23-28. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати вплив навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем на показники функції нирок у порівнянні до індукованого діурезу водою від'ємного окисно-відновного потенціалу без насичення воднем. В експериментах на 60 самцях білих-нелінійних щурів масою 0,16 - 0,18 кг досліджували вплив навантаження звичайною водогінною водою (окисно-відновний потенціал <$E90,4~symbol С~1,45> мВ) водою від'ємного окисно-відновного потенціалу без насичення воднем (окисно-відновний потенціал і <$E304,5~symbol С~4,79> мВ) та водою від'ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем 1,0 - 1,2 ррт та окисно-відновним потенціалом - <$E297,3~symbol С~5,27> мВ. Використано експериментальні, фізіологічні, біохімічні, хімічні, фізико-хімічні, статистичні методи дослідження. За навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем у порівнянні з індукованим діурезом від'ємного окисно-відновного потенціалу за використання мікрогідрину встановлено відсутність гальмування клубочкової фільтрації, фільтраційної фракції і проксимальної реабсорбції іонів натрію, зменшення втрат білка з сечею та гальмування окисно-відновного потенціалу сечі. Дані зміни пояснюються відсутністю активації дизрегуляційного механізму базального тонусу судин кіркової речовини нирок за умов навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем. Висновок: навантаження водою від'ємного окисно-відновного потенціалу з насиченням воднем у порівнянні з індукованим діурезом від'ємного окисно-відновного потенціалу без насичення воднем викликає відновлення швидкості клубочкової фільтрації, фільтраціїтої фракції і проксимальної реабсорбції іонів натрію та зниження втрат білка з сечею через відсутність активації механізму базального тонусу судин кіркової речовини нирок, що пояснюється високою проникністю молекулярного водню та рівномірним постачанням електронів до всіх органів і тканин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414 + Е60*735.11-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського