РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808726<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шапринський В. В. 
Особливості лікування хворих з оклюзійно-стенотичними захворюваннями артерій інфраренального відділу аорти ендоваскулярним методом / В. В. Шапринський // Буков. мед. вісн. - 2022. - 26, № 1. - С. 44-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - покращити результати хірургічного лікування оклюзійно-стенотичних атеросклеротичних уражень артерій інфраренального відділу аорти шляхом диференційованого використання сучасних ендоваскулярних технологій. Проаналізовано 243 пацієнти, яких було прооперовано за різними ендоваскулярними методами. Пацієнтів було розподілено на дві підгрупи. Група порівняння, ретроспективна, в яку увійшло 160 пацієнтів (65,8 %), прооперованих з 2014 по 2018 рр., яким проводився стандартний комплекс обстеження та лікування, та група вивчення, основна, проспективна, що була репрезентативна першій, куди увійшло 83 хворих (34,2 %). прооперованих з 2019 по 2021 р., де застосовувалась ангіосомна концепція реваскуляризації дистальних артеріальних сегментів, використання УЗД навігації, роторно-механічні аспіраційні технології, балони та стенти з лікувальним покриттям, тромболізис, а також альтернативні пункційні доступи до артерій. З ускладнень у ранньому післяопераційному періоді в обох досліджуваних групах було діагностовано тромбоз, якого виявлено у 21 (10,6 %) пацієнта. Частота тромбозу була статистично вищою (p << 0,05) у 18 (11,53 %) хворих групи порівняння, аніж у 3 (7,14 %) в основній групі. У 15 пацієнтів обох груп виконано ампутацію (у 12 (7,5 %) у групі порівняння, в основній групі у 3 (3,6 %). Летальність у ранньому післяопераційному періоді становила в групі порівняння - 2,56 % (померли 4 хворих), в основній групі - летальності в ранньому післяопераційному періоді не було. В основній групі в терміні до 1 року опорну функцію кінцівки збережено у 77 (92,8 %) випадках, у групі порівняння - у 114 (71,3 %). Висновки,м етодом вибору у відновленні стенотично-оклюзійних уражень артерій інфрарепального відділу аорти є ендоваскулярна реваскуляризація. Дотримання ангіосомної концепції відновлення артеріального русла у дистальних сегментах, використання балонів та стентів із лікувальним покриттям, застосування регіонарної тромболітичної терапії надає кращі ранні та віддалені результати збереження кінцівки. Пункція артерій під УЗД навігацією сприяє зменшенню ускладеннь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р457.365.170.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського