РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лузан С. О. 
Трибологічні властивості композиційного покриття Ni - Cr - B - Si-боровмісні дисперсні фази, одержаного дуговим натоплюванням, за абразивної дії та тертя ковзання / С. О. Лузан, В. А. Бантковський, А. С. Лузан // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2022. - 44, № 4. - С. 531-546. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено порівняльний аналіз структурно-фазового стану, мікротвердості, зносостійкості та механізмів зношування при випробуваннях по закріпленому абразиву і нежорстко закріплених абразивних частках, а також в умовах тертя ковзання, натоплених дуговим способом покриттів композиційним матеріалом (КМ) на основі порошкового матеріалу системи Ni - Cr - B - Si, модифікованого матеріалом, що містить бориди титану, хрому, і одержаного з застосуванням процесу самопоширюваного високотемпературного синтезу. Встановлено, що в умовах зношування по закріплених абразивних частках зносостійкість КМ (10 % модифікувального композиційного матеріалу (МКМ) + 90 % ПГ-10Н-01) в 1,5 разу, а КМ (20 % МКМ + 80 % ПГ-10Н-01) в 1,7 разу перевищує показник у порівнянні із стопом ПГ-10Н-01. Це зумовлено введенням МКМ, який сприяє утворенню нових центрів кристалізації при натоплюванні і в результаті призводить до подрібнення структури. Пластична матриця на основі нікелю ПГ-10Н-01 перерозподіляє напруги, забезпечуючи умови, в яких тверді складові займають сприятливе положення. Завдяки цьому усувається локальне підвищення контактного тиску і знижується ймовірність відриву твердих зносостійких частинок. Встановлено, що при терті в умовах впливу нежорстко закріплених абразивних частинок підвищена зносостійкість (в 1,2 разу за вмісту 10 % МКМ та в 1,4 разу за 20 % МКМ більше у порівнянні зі стопом ПГ-10Н-01) зумовлена більш високою здатністю КМ чинити опір процесам мікрорізання за рахунок формування структури на основі нікелевої матриці, в якій містяться рівномірно розподілені тверді включення у вигляді дибориду титану (TiB2), боридів нікелю (Ni3В) і хрому (CrB), оксидів титану (TiO) та феруму (Fe3O4). На основі одержаних експериментальних результатів зроблено висновок, що наявність в натопленому покритті дибориду титану (TiB2), боридів хрому (CrB) і нікелю (Ni3B), оксидів титану (TiO) та феруму (Fe3O4) призводить до зниження інтенсивності зношування в різних умовах тертя.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського