РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808804<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Близнюк В. 
Природні експерименти як новітній інструментарій в економіці праці / В. Близнюк // Екон. теорія. - 2022. - № 1. - С. 99-117. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Найвищу відзнаку економічної наукової спадщини в пам'ять А. Нобеля отримали минулого року роботи трьох учених: Д. Карда, Дж. Ангріста та Г. Імбенса. Науковою спільнотою визнано їх емпіричний внесок в економіку праці, а також оригінальний погляд на причинно-наслідкові зв'язки й обгрунтування методологічних підходів до їх оцінювання в реальному житті. Загальновідомо, що більшість проблемних питань у соціальних науках пов'язані із причинно-наслідковими зв'язками. Виникає потреба оцінки наслідків некерованої міграції на рівень оплати праці та зайнятості в приймаючих громадах. А яким чином оцінити вплив тривалості освіти на майбутні заробітки? Складність здійснення оцінок полягає у відсутності порівняльної бази, наприклад, інформації щодо наслідків зміни міграційних обсягів або відмови людини продовжувати навчання. Але лауреати 2021 р. довели можливість отримання відповіді на такі запитання за допомогою проведення природних експериментів, які нагадують клінічні випробування в медицині. Результати їх наукових досліджень дозволили науковцям-економістам усього світу отримати та використовувати інструментарій природного експерименту у наукових дослідженнях економічних процесів. Не порушуючи етичних норм, лауреатам вдалося оцінити ефекти впливу різних чинників та соціально-економічну результативність каузальних зв'язків. Особливою перевагою їх наукових результатів є зміна дослідницької парадигми та оновлення інструментарію в економіці праці. Відмовившись від традиційних поглядів щодо проведення експериментів, нобелевські лауреати з економки обгрунтували можливість розглядати значну кількість економічних агентів, які перебувають у приблизно однакових умовах та, спостерігаючи за зміною їх поведінки та наслідками, робили висновки про існування причинно-наслідкових зв'язків та оцінювали їх. Провівши аналіз наукового доробку минулорічних переможців, зроблено висновок, що саме новітній інструментарій використання рандомізованих експериментів дозволив лауреатам премії отримати оригінальні та досить дискусійні відповіді на традиційні завдання, тим самим здійснивши "революцію довіри" в економічній науці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + С61 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського