РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808822<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жалдак М. 
Факторний аналіз якості та безпечності шкіряних матеріалів / М. Жалдак, О. Мокроусова, Н. Мережко // Товари і ринки. - 2022. - № 3. - С. 60-74. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Доцільність застосування натуральної шкіри під час виготовлення дитячого взуття підтверджено фізико-механічними, гігієнічними властивостями та хімічним складом шкіри. Формування переліку важливих експлуатаційних та гігієнічних властивостей забезпечується складним багатостадійним технологічним процесом виробництва шкір, особливостями виду і будови шкіряної сировини, різнофункціональними хімічними та біологічно активними матеріалами, що потребує комплексного підходу до формування факторів цілеспрямованого впливу на якість і безпечність шкіряних матеріалів для дитячого взуття. Мета статті - встановлення причинно-наслідкових зв'язків між якістю та безпечністю шкіряних матеріалів для дитячого взуття і чинниками, які впливають на них. Об'єкт дослідження - фактори формування якості та безпечності шкіряних матеріалів для дитячого взуття із застосуванням причинно-наслідкових діаграм Ісікави Каору. Факторний аналіз здійснено експертним методом, для чого залучено групу з 20 експертів, товарознавців і компетентних фахівців. Для встановлення зв'язку між причинами, що формують структуру і властивості натуральних шкір під час виготовлення, та рівнем їхньої якості й безпечності експертним методом розраховано найбільш важливий перелік факторів: підбір сировинних матеріалів, хімічних реагентів, технологія виготовлення, персонал і умови зберігання. Згідно з розрахунками найбільш значущими факторами впливу на формування якості та безпечності шкір є підбір сировинних матеріалів і технологія виготовлення з коефіцієнтами вагомості 0,292 та 0,333 відповідно. Ранжуванням окремо розглянуто кожен зі значущих факторів (першого порядку) формування якості та безпечності натуральних шкір, а також додаткових (фактори другого порядку), які мають непрямий вплив на розв?язання поставленого завдання. Висновки: практичне впровадження факторного аналізу на підприємстві уможливить ефективно управляти якістю та безпечністю шкіряних матеріалів з урахуванням особливостей сировинних матеріалів та хімічних реагентів, виробництва, технічних можливостей конкретних підприємств, організації товаропостачання і зберігання товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М553.6-311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського