РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808829<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лебедева Л. 
Безконтактна економіка: теоретичний феномен та практика становлення / Л. Лебедева, А. Сорокіна // Товари і ринки. - 2022. - № 2. - С. 13-30. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Модель безконтактної економіки (МБЕ) стала ефективним рішенням у відповідь на структурні зміни економіки багатьох країн. В Україні вона має більш широке й інтенсивне застосування внаслідок подій, спричинених повномасштабною воєнною агресією з боку РФ. Оскільки інструменти безконтактної економіки попередньо вже застосовувалися для адаптації до постпандемічних умов та мали результат, наразі їх використання розглядається як одне з найбільш ефективних як для бізнесу, так і для споживачів. В умовах обмеження економічної діяльності внаслідок воєнних дій в окремих регіонах України та постійної загрози життю населення постає проблема швидкої адаптації з боку бізнесу й, зокрема, зміни характеру економічних відносин. У такому разі МБЕ є актуальним та ефективним варіантом. Мета статті - визначення характерних особливостей моделі безконтактної економіки; з'ясування механізму функціонування МБЕ та інструментарію, що може бути використаний під час її функціонування; виокремлення трендів споживчої поведінки в умовах воєнного стану; систематизація практичного досвіду застосування обраної моделі. Використано метод наукової абстракції, історичний та аналітичний методи; моделювання; експериментальний. Викладено один зі способів адаптації бізнесу та інших економічних агентів до умов воєнного стану за допомогою використання МБЕ. Проаналізовано чинники виникнення цієї концепції та зміни в споживчій поведінці, що стали основою для створення МБЕ. Висвітлено основні інструменти контакту між економічними агентами. Для подальшої адаптації обраної моделі в сучасних реаліях зображено механізм її функціонування. Висновки: визначено, що МБЕ, хоч і відносно нова, проте ефективна у застосуванні, її інструменти використовують чимало світових підприємств. Для України вона особливо актуальна, зважаючи на воєнні дії, які фактично обмежують економічну діяльність суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-17-21 + У9(4УКР)0-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського