РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бойко М. 
Кризостійкість туристичного бізнесу в умовах воєнного стану / М. Бойко, Л. Бовш, А. Охріменко // Товари і ринки. - 2022. - № 2. - С. 31-47. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Безпрецедентні кризові явища, пов'язані зі світовою пандемією та воєнною агресією РФ проти України, кардинально вплинули на туристичний бізнес. Проте дуальність природи кризи хоча й зумовлює негативні явища в їх функціонуванні, та з іншого боку - сприяє можливостям позитивних змін. Тож питання кризостійкості наразі потребують вивчення та трактування з урахуванням сучасних викликів. В умовах типологічно змінюваних криз, в яких змушені працювати вітчизняні суб'єкти туризму, набуття навичок фулфілменту економічних функцій є підгрунтям ризикозахищеності та адаптації до криз. Мета статті - обгрунтування забезпечення кризостійкості суб'ктів готельного та ресторанного бізнесу як складових туристичної системи на основі синергії їх економічних функцій в умовах та після воєнної агресії. Під час дослідження застосовано методи гіпотези, аналізу, систематизації та логічного узагальнення тощо. Інформаційною базою стали законодавчі акти, лексикографічні матеріали, наукові праці з економічної діяльності суб'єктів господарювання та управління кризами; онлайн-аналітика та офіційні статистичні джерела. Сформульовано операційні дефініції, охарактеризовано економічні функції кризостійкості суб'єктів туристичної системи (готелів і ресторанів). Проведено декомпозицію економічних функцій, що дало змогу виявити напрями їх здійснення суб'єктами гостинності. На основі статистичного аналізу кількісно продемонстровано виконання функцій суб'єктами гостинності в динаміці. Надано методичні та практичні рекомендації щодо впровадження здібностей (потенціалів) кризостійкості: здатності передбачати, контролювати, реагувати і навчатися. Констатовано необхідність системного та безперервного моніторингу здійснення економічних функцій для забезпечення кризостійкості бізнесу. Висновки: в умовах поєднання криз пандемічного та воєнного характеру управління кризостійкістю, що формується системою економічних функцій завдяки набуттю здібностей (потенціалів), є важливим інструментом успішного розвитку. Проведені дослідження охоплюють науково обгрунтовані результати, які комплексно вирішують проблему набуття суб'єктами бізнесу властивостей поглинання шоків, відповідей на виклики середовища та створення захисних механізмів, здатних виробляти ефективні стратегії успішної діяльності в умовах кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського