РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808845<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Медведєва А. 
Безглютенові булочні вироби на основі лляного борошна з псиліумом / А. Медведєва, І. Антонюк // Товари і ринки. - 2022. - № 4. - С. 113-122. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Здоров'я та тривалість життя людини залежать від нормального функціонування всіх її внутрішніх органів, що зумовлено, зокрема, якісним харчуванням. Целіакія (або глютенова ентеропатія) - це захворювання, що супроводжується непереносністю глютену - білка злакових культур. Поширеність целіакії у країнах Європи становить приблизно 0,6 % у морфологічно підтверджених випадках і 1 % у серологічному скринінгу населення загалом. Перші рекомендації однакові - сувора безглютенова дієта. Останніми роками особливого попиту набувають безглютенові хліб та хлібобулочні вироби, які виготовляють переважно з використанням рисового, кукурудзяного та гречаного борошна, що мають високий глікемічний індекс. Тому цікавою альтернативою цим видам борошна стане лляне, завдяки своїй зручності, нейтральному смаку та низькому глікемічному індексу. Мета наукового дослідження - обгрунтування та розроблення технології безглютенових хлібобулочних виробів з використанням борошна лляного, псиліуму та куркуми. Органолептичну оцінку зразків проведено за 5-бальною шкалою, харчову і біологічну цінність розраховано за таблицями хімічного складу. Відпрацювання технології виробництва безглютенової булочки Льонок з використанням борошна лляного, псиліуму та куркуми привело до покращання органолептичних властивостей та підвищення харчової й біологічної цінності виробу, а саме збільшення вмісту харчових волокон на 87 %, а також мінеральних речовин і вітамінів. Висновки: розроблено технологію безглютенових булочок Льонок з використанням борошна лляного, псиліуму та куркуми, що покращує органолептичні та фізико-хімічні показники нових виробів. Булочні вироби на основі лляного борошна рекомендовано для вживання хворим на целіакію й алергію на глютен, а також всім здоровим людям, які хочуть знизити вживання глютену.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л837.2 + Л838

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського