РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808903<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лижаченко Н. М. 
Генезис графіту метапелітів у північно-західному обрамленні Липнязького масиву (Інгульський мегаблок Українського щита) / Н. М. Лижаченко, С. І. Курило, С. М. Бондаренко, Р. Міловський, С. Міловська // Мінерал. журн. - 2021. - 43, № 2. - С. 12-28. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Наведено результати дослідження взірців графіту та кальциту із палеопротерозойських метаморфічних порід інгуло-інгулецької серії у північно-західному обрамленні Липнязького граніт-мігматитового масиву (Інгульський мегаблок, Український щит) за допомогою петрографо-мінералогічних методів і методів ізотопної геохімії, раманівської спектроскопії та мікрозондового аналізу. Походження графіту розглянуто з позиції біогенного генезису. Об'єктом дослідження є метапеліти та окварцовані, часто сульфідизовані породи графіт-біотит-гранатового складу. Метапеліти представлені гнейсами біотитовими, графіт-біотитовими, амфіболвмісними графіт-біотитовими відмінами. Значення <$E delta sup 13 roman С> карбону графіту з гнейсів варіюються від (-39,4 до - 33,6 <194> (PDB)). Графіт-біотит-гранатові породи складені кварцом, біотитом, гранатом, графітом та є менш поширеними. В цих породах графіт має нерівномірний розподіл, часто формує скупчення, присутній у вигляді включень в кварці та у зростках з шаруватими силікатами. Значення <$E delta sup 13 roman С> карбону графіту від (-28,45 до -22,2 <194> (PDB)). За допомогою методу раманівської спектроскопії визначено впорядковану структуру графіту в гнейсах, що характерна для умов амфіболітової фації метаморфізму. Температура метаморфізму визначена на рівні 554 - 630 <$E symbol Р>С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського