РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808927<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сіренко О. А. 
Зміни клімату та дендрофлори північно-східної частини України у пізньому міоцені-ранньому плейстоцені (за палінологічними даними) / О. А. Сіренко // Укр. геогр. журн. - 2022. - № 3. - С. 21-28. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Результати палінологічних досліджень слугують основою для проведення палеофлористичних та палеокліматичних реконструкцій. Рослини чутливо реагують на зміни основних кліматичних параметрів - тепла та вологи: у зв'язку з чим флора є надійним індикатором змін палеокліматичних умов. Мета дослідження - палеофлористичні та палеокліматичні реконструкції пізнього міоцену - раннього плейстоцену північно-східної частини України за палінологічними даними. Для регіонів Дніпровсько-Донецької западини та центральної частини Донецької складчастої споруди детальні реконструкції змін палеоклімату пізнього міоцену - пліоцену за палінологічними даними представлено вперше. Значно доповнено відомості про кліматичні зміни гелазького часу раннього плейстоцену цих регіонів. Палеокліматичні реконструкції проводили на основі аналізу таксономічного складу спорово-пилкових комплексів та підкомплексів, які характеризують верхньоміоценові-нижньоплейстоценові відклади, аналізу екологічної приуроченості окремих таксонів, а також на основі аналізу географічних елементів флори та закономірностей зміни їх співвідношень у часі. З'ясовано, що клімат пізнього міоцену, пліоцену та початку раннього плейстоцену північно-східної частини України характеризувався циклічністю різної частоти та амплітуди. Охарактеризовано кліматичні оптимуми та песіуми, простежені у зазначений період часу. Репрезентовано криві змін основних параметрів клімату північно-східної частини України у пізньоміоценовий-ранньоплейстоценовий час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д439.8 + Е152"071.2"(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського