РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808951<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tkachev A. V. 
Operation of pre-stressed span beams of bridge cranes taking into account load combinations = Робота попередньо-напружених прольотних балок мостових кранів з урахуванням комбінацій навантажень / A. V. Tkachev, O. A. Tkachev, I. V. Prokopovych // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2022. - Вип. 1. - С. 40-46. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто питання, пов'язані з підвищенням несучої здатності прольотних балок кранів мостового типу засобом попереднього напруження. Відомо, що робота прольотної будови крана з попередньо-напруженими балками проходить за таких самих умов, режимів і вантажопідйомностей, як і звичайних кранів, де несуча здатність їх прольотних будов повинна бути забезпечена високою міцністю та жорсткістю у двох площинах - головній вертикальній площині та горизонтальній. Але дослідження напружено-деформованого стану (НДС) крану з попередньо-напруженим мостом, працюючим в горизонтальній площині, не проводились. Особливість цього питання складається в розробці нової математичної моделі попередньо напруженої головної балки, а також в отриманні рівняння кривої прогинів цієї балки під час роботи її в горизонтальній площині. Проведено аналіз її НДС у площині підвісу вантажу, а також за одночасної дії вертикальних і горизонтальних сил. У ході аналізу встановлено вплив горизонтальних інерційних навантажень на деформований стан попередньо напруженого моста. Встановлено, що при роботі мостового крану з вантажем у середині прольоту прогини прольотної балки не виходять за межі регламентуючих прогинів звичайного кранового моста, що позитивно впливає на деформований стан головної балки та полегшує роботу крана у цілому. Отримані результати надалі можуть бути використані для проектування кранів мостового типу з попередньо напруженими прольотними балками з метою підвищення їх вантажопідйомності, продовження терміну їхньої служби без демонтажу. А також для вдосконалення діючих конструкцій та інженерних засобів розрахунку, як на стадіях проектування, так і в умовах реальної експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О922.215.2-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського