РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808973<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Турчин Я. 
Виклики для співпраці держав-учасниць формату Бухарестської дев'ятки в умовах еволюції безпекових загроз на східних кордонах НАТО / Я. Турчин, О. Івасечко // Humanitarian Vision. - 2022. - 8, № 1. - С. 7-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито виклики для співпраці держав-учасниць ініціативи Бухарестської дев'ятки в умовах еволюції безпекових загроз на східних кордонах НАТО. Висвітлено передумови, мету та цілі діяльності Бухарестської дев'ятки (Б9). Розглянуто груповий склад учасників Б9 за територіальною ознакою, а саме: країни Балтії (Естонія, Латвія, Литва), країни Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія), країни Чорного моря (Болгарія та Румунія). Репрезентовано організаційну структуру такого регіонального формату в рамках НАТО. Конкретизовано цілі Б9 як у євроатлантичному вимірі, так і в регіоні Центрально-Східної Європи (ЦСЄ). Увагу зосереджено на сталості та солідарності країн-учасниць Б9 у підходах щодо гарантування архітектури європейської безпеки, зокрема збільшення оборонних витрат та їхньої динаміки, підтримки України та її територіальної цілісності, а також оцінки загроз із боку російської федерації. Виокремлено сучасні виклики для розвитку ініціативи Б9, ключовими з-поміж яких є: стримане ставлення щодо політики РФ у регіоні ЦСЄ; різні передумови дій задля підвищення військового потенціалу; позиція окремих західних держав-членів НАТО щодо Б9 як проамериканського проєкту тощо. Зроблено висновок про доцільність утворення ініціатив формату Б9 у рамках НАТО задля "посилення голосу" менш потужних держав в умовах трансформації безпекової архітектури в глобальному вимірі, головно в умовах зростання військової загрози з боку РФ у регіоні ЦСЄ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського