РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808985<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Danylova T. V. 
Goddess Worship and new spirituality in the postmodern world: a brief overview = Поклоніння Богині та нова духовність у постмодерному світі: короткий огляд / T. V. Danylova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 19. - С. 32-40. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Досліджено феномен відродження Богині в сучасному світі. Використано герменевтичний підхід, культурно-історичний метод, а також антропологічний інтегративний підхід. Дослідження базується на ідеях Керол Крайст, Марго Адлер, Міріам Саймос і Джин Шинода Болен. Відродження Богині не є деконструкцією Бога. Образ Богині - це один із полюсів бінарної опозиції "Богиня - Бог". Життя на земному плані передбачає дуалізм чоловічого і жіночого. З поверненням людства до Абсолюту, який трансцендує дуальність, із розкриттям божественності в жіночій і чоловічій формі й, нарешті, з набуттям людьми свого істинного "Я" два образи - жіночий і чоловічий - неминуче зіллються. Ототожнюючи себе з образами богинь, жінка розвиває самосвідомість та самоприйняття, що значною мірою сприяє її реінтеграції з ширшою духовною реальністю. Важливим аспектом повернення до істинного "Я" є визнання абсолютної цінності жіночої сутності в контексті тілесності Діви - Матері - Крони. Культ Богині знаходить практичне застосування в житті жінок - це магічні ритуали; робота з архетипами; паломництва, що змінюють життя. Визнаючи своє право на повноту буття, жінка долає жорсткі гендерні ролі та стереотипи, перестає бути об'єктом маніпуляцій і стає верховним арбітром власного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю2521.518.3 + Ю252:Є

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського