РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Hoian I. M. 
Emotions as self-organizational factors of anthropogenesis, noogenesis and sociogenesis = Емоції як самоорганізаційні фактори антропогенезу, ноогенезу та соціогенезу / I. M. Hoian, V. P. Budz // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 19. - С. 75-87. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Доведено синхронність антропогенезу, ноогенезу та соціогенезу на основі емоцій, які є їх самоорганізаційними принципами, та розкрито синергійну сутність цих процесів. Дослідження грунтується на самоорганізаційній парадигмі, теорії автопоезису, трудовій теорії, панантропологічній концепції, а також концепції синергії біологічних і психічних явищ. Обгрунтовано концепцію синхронності антропогенезу, ноогенезу та соціогенезу, яка заснована на емоціях. Розроблено концепцію самоорганізаційного виникнення емоцій на основі гормонів. Встановлено, що антропогенез - це процес антропологізації життя на базі біохімічних реакцій у формі гормонів та емоцій, які є синергією генетичної інформації, біохімічних процесів, інстинктів і фізіологічних явищ. Окреслено, що ноогенезмає емоційний вимір, оскільки емоції перебувають в основі самоорганізації раціональності, яка започатковується на рівні емоційної свідомості. Показано специфіку соціогенезу, який самоорганізовується на підставі соціальних емоцій, що "виділяють" людину зі сфери природного буття на основі вміння контролювати емоції. Емоції виникають самоорганізаційно на основі гормонів. Вони є самоорганізаційними факторами антропогенезу, ноогенезу та соціогенезуна основі синергійного ефекту, який виникає через поєднання емоцій і гормонів на біохімічному рівні. Вихідним принципом антропології є емоції, які синхронізують антропогенез, ноогенез і соціогенез, що проявляються на тілесному, психічному та духовному рівнях. На тілесному рівні емоції виражаються як біохімічні та гормональні реакції. На духовному рівні емоції створюють підгрунтя для розвитку розуму, який виникає як емоційна свідомість. Емоції самоорганізовують процес антропологізації життя, який можливий на засадах синергії людського геному, біохімічних, фізіологічних явищ та інстинктів. Концепції синхронності антропогенезу, ноогенезу, соціогенезу та самоорганізаційного виникнення емоцій на основі гормонів започатковують перспективний напрям подальших досліджень ролі емоцій у процесах самоорганізації соціальних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*22 + Ю923

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського