РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000808996<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Page J. 
Ensuring the alignment of genetic/epigenetic designed swarms = Забезпечення узгодження генетично/епігенетично сформованих груп / J. Page, F. Mukhlish, M. Bain // Мат. машини і системи. - 2022. - № 1. - С. 3-11. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Однією з головних задач дослідників і розробників штучного інтелекту (ШІ) є забезпечення відповідності систем прагненням людей, які з ними взаємодіють. Ця проблема стає ще складнішою для систем, для яких розробляються власні правила їх функціонування і в яких задіяні кілька агентів. Розглядається ряд наслідків використання методів генетичного/епігенетичного проєктування за умов, коли структура контролю розробляється без безпосередньої участі людини. Це створює особливі труднощі у забезпеченні відповідності протоколів контролю бажанням підбурювачів і уникнення завдання непередбачуваної шкоди. Досліджуються випадки ще більшого ускладнення задачі, коли система ШІ має багато агентів. Сучасні системи керування часто є децентралізованими, що забезпечує більш надійне рішення, ніж при використанні центрального контролера. Конкретним прикладом реалізації цього підходу є групи, які самоорганізовуються, і в яких агенти діють незалежно від центрального контролю. З точки зору вирівнювання, це породжує ряд певних проблем. В інтересах людини повинні діяти не тільки окремі агенти, але й група як колектив. Для однорідної групи це досить складно, але пропозицій щодо використання гетерогенної поки що не було. Були і наразі продовжуються численні дослідження та дискусії стосовно того, як створити глобальну етику ШІ та яку форму вона може прийняти, але прогрес насправді є дуже повільним. Частково це пояснюється тим, що навіть Загальна декларація прав людини має ряд недоліків. Усі країни, які підписали цю Декларацію ООН, вважають, що вони принаймні намагаються її реалізувати. Проте проблема полягає в її тлумаченні, адже багато підписантів вважають, що інші порушують її положення. Те ж саме стосується і будь-якої загальної угоди про етику ШІ. Запропоновано рішення, в якому базова етика систем Ші хоча і є індивідуальною, проте має відповідати вимогам у випадках взаємодії з іншими утвореннями ШІ або людьми.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського