РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809032<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайченко Г. В. 
Мікробіота людини. Друг? Ворог? Сусіди? / Г. В. Зайченко, Н. О. Карпенко, Т. Б. Равшанов // Укр. терапевт. журн. - 2021. - № 4. - С. 35-44. - Бібліогр.: 74 назв. - укp.

Огляд присвячено сучасним уявленням щодо складу кишкового мікробіому людини, чинникам, які визначають бактеріальний "пейзаж" та впливають на його діяльність. Описано основні функції нормальної мікрофлори (забезпечення моторики кишківника, захист кишкового бар'єра від патогенних бактерій, паразитів, забезпечення регенерації епітелію кишківника, метаболічна та імунологічна функції, участь у процесах травлення, синтезі амінокислот, білків, антибіотичних речовин, вітамінів і сполук з гормональною активністю, сприяння засвоєнню мінералів та поживних речовин, запобігання розвитку патологічних станів). Визначення мікробіотою кишківника експресії вродженої імунної системи пояснює роль мікрофлори при хронічному запаленні і таких захворюваннях, як фіброз печінки, метаболічний синдром, цукровий діабет 2 типу, атеросклероз, серцево-судинні, нейродегенеративні та онкологічні хвороби. Перспективним напрямом є використання мікроорганізмів з корисними властивостями (пробіотиків), необхідного субстрату для них (пребіотиків), їх метаболітів (метабіотиків) і комплексів про- та пребіотиків (синбіотиків) не лише для відновлення і регуляції мікрофлори кишківника, а й як терапевтичних агентів за низки захворювань, зокрема під час проведення ерадикаційної терапії бактерії Helicobacter pylori. Обговорено функції деяких видів і штамів корисних бактерій, зокрема штаму Bacillus clausii UBBC-07, а також результати доклінічних і клінічних випробувань його застосування при антибіотико-асоційованій діареї при ураженні Clostridium difficile. Розглянуто питання безпечності та факти позитивного впливу на здоров'я людини пробіотичних продуктів лінії Пробіз (Органосін ЛТД), що відрізняються персоніфікацією призначень певним верствам населення: Пробіз, Пробіз Фсеміна, Пробіз DUO і Пробіз Імуно, які містять успішно відібрані живі пробіотичні бактерії. Наявний спектр монокомпонентних (Пробіз Kids, Пробіз DUO), полікомпонентних (Пробіз, Пробіз Феміна) та синбіотичних (Пробіз Імуно) продуктів надає змогу вибрати найкращий варіант у конкретних умовах для застосування не лише при запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а й при хронічних захворюваннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського