РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809068<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваль А. Я. 
Вплив постмодерністської герменевтики на сучасне християнство: проблема "втрати значення" тексту : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / А. Я. Коваль; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ, 2021. - 16 c. - укp.

Висвітлено дослідження такої постмодерністської герменевтичної проблеми як “втрата значення” та її впливу на сучасне християнство. Зазначено, що маються на увазі радикальні зміни, які відбулись в постмодерністській герменевтичній літературі стосовно такого ключового поняття як значення. Об’єктом дослідження є постмодерністська філософська герменевтика та християнська герменевтика у їх взаємозв’язку, а предметом - проблема “втрати значення” тексту в християнській герменевтиці під впливом постмодерністської філософської герменевтики. Вперше висунуто гіпотезу про історичну “реінкарнацію значення” як радикалізацію загальноприйнятого ставлення до історичної “еволюції значення” (ускладнений герменевтичний варіант десемантизації). Це означає, що нібито з плином історичного часу значення може змінюватися настільки радикально, що в результаті втрачається зв’язок нового значення з початковим, а іноді між ними виникає протиріччя. Таким чином значення наче реінкарнується (перевтілюється) і втрачає будь-який зв’язок зі своїми історичними попередниками. Створено і обґрунтовано теорію герменевтичних установок як основної причини насильного обмеження розвитку інтерпретацій (особливо в релігійних герменевтичних спільнотах). Висунуто пропозицію розглядати авторський задум не як критерій всіх інших тлумачень, а розкриття значення автора - не як ціль, до якої варто прагнути в процесі інтерпретації. Натомість варто сприймати авторський задум як один з варіантів значення, який не є буквальним значенням тексту. Виявлено, що прагматизм є найбільш близьким і адекватним вирішенням проблеми множинності інтерпретацій. У ситуації, коли кожна інтерпретація бореться за своє “місце під сонцем”, коли не існує загального консенсусу щодо “правильності” методу, залишається єдина вірогідна система вибору інтерпретацій, яка базується на актуальності та корисності поточної інтерпретації для сучасного стану справ у певній спільноті, культурі і т. д.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-200.227

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453020 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського