РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Історія освіти, науки і техніки в Україні : матеріали XVII Всеукр. конф. молодих учених та спеціалістів, присвяч. 180-річниці від дня народж. Анастасія Єгоровича Зайкевича (1842–1931), м. Київ, 19-20 трав. 2022 р. / ред.: В. А. Вергунов, Н. Г. Аннєнкова, І. О. Аннєнков, Р. В. Бей, І. С. Бородай, І. О. Демуз, О. В. Капралюк, Т. В. Каштанова, О. В. Корзун, В. І. Кучер, С. В. Нижник, Т. М. Підгайна, М. М. Рогожа, Л. М. Татарчук, О. І. Уткін, Н. Б. Щебетюк, Е. В. Юрчак; Національна академія аграрних наук України, Національна наукова сільськогосподарська бібліотека, Інститут історії аграрної науки, освіти та техніки. - Київ : Твори, 2022. - 430 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Укладено за матеріалами доповідей та тез, заявлених на XVII Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих учених та спеціалістів. Окреслено творчий шлях Анастасія Єгоровича Зайкевича (1842-1931), видатного вітчизняного вченого агробіолога світового виміру та організатора сільськогосподарської дослідної справи, що своїми науковими досягненнями вніс вагомий внесок у розвиток не лише вітчизняної, а й світової науки. Розглянуто питання сільськогосподарської економіки як науки в творчій спадщині профессора Харківського університету А. Є. Зайкевича. Зазначено, що завдяки фундаментальним підвалинам, закладеними вченим, сучасні наукові напрацювання й розробки стають рішучим кроком до підвищення продуктивності благодатної української землі. Визнано творчий розвиток вагомих наукових досягнень кількох поколінь вчених, акцентовано увагу на підтримку славних традицій наукових шкіл. Визначено, що сучасна наука ґрунтується на обміні досвідом, пошуках можливостей для апробації й впровадженні результатів досліджень. Висвітлено становлення наукових основ тваринництва в діяльності співорганізатора та дійсного члена імператорського товариства сільського господарства південної Росії І. О. Демоля та культурно-просвітницька діяльність професора В. Є. Таїрова (1859-1938). Охарактеризовано передумови створення та організаційну діяльність дослідної станції лікарських рослин, становлення та організацію випробувань сільськогосподарських знарядь та машин на Харківщині наприкінці ХІХ ст. Описано початки формалізації сільськогосподарської дослідної справи в контексті діяльності членів вільного економічного товариства Л. Ейлера та Е. Г. Лаксмана та внесок Юрія Миколайовича Прокудіна у розвиток вітчизняної агростології. Визначено зміни якісних показників чорноземів опідзолених за вирощування сільськогосподарських культур в короткоротаційних сівозмінах. Виокремлено минуле та майбутнє маловідомих культур (амарант). Досліджено історичні аспекти розвитку, поширення і контролю шкідливих організмів у насінні зернових культур. Наведено деякі аспекти історії та макроморфологічну характеристику чорноземів типових та деякі аспекти вирішення земельного питання на території Гуляйполя у 1917-1921 роках. Визначено роль українського науково-технічного товариства сільського господарства у науковому забезпеченні галузі (40-ві - 80-ті рр. ХХ ст.). Увагу приділено історії становлення селекційної роботи з польовими культурами в Україні та сторінкам життя Наполеон Галицького - ветеринарного лікаря, першого директора вищого ветеринарного училища в Харкові (1818-15 (28) грудня 1881) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я431(4УКР) + Ч213 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859535 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського