РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809266<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Потятинник Т. В. 
Підвищення інформативності геофізичних досліджень для встановлення інтервалів обводнення газонасичених порід неогенових відкладів Більче-Волицької зони Передкарпаття : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / Т. В. Потятинник; Івано-Франківський національний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2018. - 21 c. - укp.

Роботу присвячено удосконаленню та моделюванню методологічних способів використання інформації геофізичних досліджень складнопобудованих геологічних розрізів неогенової системи для виділення продуктивних порід-колекторів та запобігання його обводнення. У результаті огляду та аналізу наукових робіт і методик щодо оцінки характеру насичення порід-колекторів, визначення їхніх фільтраційноємнісних параметрів встановлено, що моделі багатомірних взаємозв’язків здебільшого характерні для чітко виражених геологічних умов та мономіктової матриці гірських порід і тільки в окремих випадках встановлються та використовуються для поліміктової будови матриці породи-колектора. Для достовірного обґрунтування перспектив відкритих газових родовищ є досить актуальним завданням удосконалення типових комплексів геофізичних досліджень, створення петрофізичних моделей для конкретних літолого-стратиграфічних товщ. За результатами комплексних експериментальних досліджень керну, відібраного із неогенових відкладів, установлено складну мінералогічну будову їх матриці та виявлено основні породоутворюючі мінерали, що визначають геофізичні та фізичні параметри і впливають на фільтраційноємнісні властивості гірських порід. Наявність у газонасичених породах колекторів акцесорних мінералів та значної заглинизованості зумовлює високу радіоактивність і знижує інформативність електричних, а також нейтронних методів під час визначення коефіцієнта газонасичення. Аналіз та узагальнення результатів геолого-геофізичних досліджень свердловин, а також експериментальних вимірювань колекторських параметрів на керновому матеріалі дали змогу виділити в геологічному розрізі Хідновицького родовища дві групи порід, з якими прогнозуються основні поклади газу. За результатами аналізу розподілу фільтраційно-ємнісних параметрів та карбонатності для чистих пісковиків і пісковиків із глинисто-карбонатним цементом встановлено значну диференціацію коефіцієнта проникності породи, зумовлену карбонатністю і пористістю. Такі властивості колектора фільтрувати газ свідчать про наявність впливу на коефіцієнт проникності властивостей порового простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42 + Д453(45УКР3,3)1 + Д59(45УКР3,3)453

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439368 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського