РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809463<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипець Х. І. 
Репродуктивна біологія Gladiolus imbricatus L. та Iris sibirica L. (Iridaceae Juss.) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Х. І. Скрипець; Інститут ботаніки імені М. Г. Холодного, Національна академія наук України. - Київ, 2021. - 20 c. - укp.

Представлено результати дослідження двох рідкісних видів флори України - Gladiolus imbricatus L. та Iris sibirica L. з родини Iridaceae. Наведено комплексний опис репродуктивної біології Gladiolus imbricatus та Iris sibirica в умовах Заходу України, виявлено найбільш вразливі стадії репродуктивного циклу та фактори, які впливають на репродукцію цих видів у природних умовах Заходу України. Виявлено нові факти щодо структури суцвіття, мікроморфології квітки (в тому числі, зональність гінецею, характер плацентації, гістологічна будова нектарника, стилодіїв та приймочки), насінини і плоду. Описано окремі стадії розвитку мікроспорангіїв і насінних зачатків. Вперше досліджено динаміку та тривалість цвітіння на рівні популяції, індивідуума та квітки, встановлені типи і способи запилення та структурні адаптації квітки до них. Експериментальним шляхом підтверджено явище самонесумісності у Iris sibirica. Вивчено анатомічну будову оплодня та насінини, з’ясовано структурні пристосування до способів дисемінації. Вперше здійснено періодизацію процесу плодоношення та проведено фенологічні спостереження в умовах Заходу України. Виявлено, що критичними етапами репродуктивного циклу в Gladiolus imbricatus є розвиток меншої кількості квіток, ніж закладається в суцвітті і, відповідно, меншої кількості плодів. Найбільш критичними етапами репродуктивного циклу в Iris sibirica є короткий період пилення і рецептивності приймочки, самонесумісність, одноразовість відвідування запилювачем та відсутність ефективного пристосування до розповсюдження насінин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12Iri + Е50*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453300 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського