РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравцова О. В. 
Фітопланктон різнотипних водойм природоохоронних і урбанізованих територій : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.17 / О. В. Кравцова; Національна академія наук України, Інститут гідробіології. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Встановлено основні закономірності формування видового і таксономічного складу, структури й сезонної динаміки чисельності та біомаси, інформаційного різноманіття, сапробності, інтенсивності первинної продукції та деструкції органічної речовини фітопланктону різнотипних водойм природоохоронних, лісопаркових та урбанізованих територій. Запропонована бальна система оцінки ступеня антропогенного впливу, яка грунтується на вітчизняних напрацюваннях і Директивах ЄС, дозволила виділити три типи водойм міських агломерацій: водойми природоохоронних й лісопаркових територій, водойми урбанізованих територій та водойми з високим антропогенним навантаженням. У фітопланктоні досліджених водойм виявлено 544 види (584 внутрішньовидові таксони) з 14-ти родів, 35-ти порядків, 15-ти класів і 9-ти відділів; з них 5 видів центричних діатомових - нові для альгофлори водойм міських агломерацій України. Наслідком водоростевих угруповань на дію антропогенних чинників було зменшення інтенсивності розвитку Bacillariophyta й Dinopbyta та зростання Cyanophyta до рівня «цвітіння» води, а при збільшенних концентраціях сполук неорганічного азоту — Euglenophyta і Chlorophyta. Встановлено декілька типів водних екосистем за особливостями формування у них первинної продукції впродовж вегетаційних сезонів: з одним (літо), двома (весна, літо) і трьома (весна, літо, осінь) максимумами, що визначається різними домінуючими комплексами фітопланктону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439580 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського