РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809769<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Люценко Ю. Ю. 
Дві праці з дослідження давніх поховань у Керчі та на Таманському півострові / Ю. Ю. Люценко; ред.: В. Корнієнко. - Київ : Гурович В. Г., 2022. - 103 c. - (Пам'ятки історичної думки України. Спадщина Одеського товариства історії та старожитностей; вип. 2). - Бібліогр. в знесках - укp. - рус.

Видання є археографічною публікацією двох праць кореспондента Одеського товариства історії та старожитностей з Керчі Юхима Люценка, написаних у 1878 та 1879 роках, присвячених висвітленню результатів досліджень давніх гробниць Боспорського царства. Перша праця "Катакомба з фресковим живописом, відкрита у 1877 р. поблизу Керчі на горі Митридат" присвячена опису склепу Анфестерія. Його складено під час безпосередніх спостережень пам'ятки, в той час як опубліковані пізніше описи здійснювались за малюнками 1877 р. або за невеликими залишками живопису після його руйнування власником садиби у 1891 р. Друга праця "Опис давніх золотих та інших речей, знайдених 28 червня і 4 вересня поточного 1879 року поблизу станції Сінної на Таманському півострові" присвячена замальовкам обставин розкопок курганів, головним чином Артюхівського, здійснюваних В. Тізенгаузеном та С. Веребрюсовим. Люценко наводить детальний перелік виявлених під час розкопок поховань Артюхівського кургану предметів. В обох працях він пов'язав приналежність поховань у катакомбах та простих гробницях з мінімальним інвентарем із представниками аспургіан, згаданих у "Географії" Страбона, на відміну від багатих на знахідки поховань грецького населення, що, як вважав Люценко, розкопані у склепах та гробниці Артюхівського кургану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР7-6КРИ)-431.1 + Т4(45РОС37,3)-431.1 + Т493.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859562 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського