РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бігун Р. І. 
Електронні явища перенесення заряду в нанорозмірних металевих двокомпонентних плівкових системах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.18 / Р. І. Бігун; Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника". - Івано-Франківськ, 2019. - 40 c. - укp.

Отримано цілісні та узагальнюючі результати щодо встановлення закономірностей формування структури, електричних та оптичних властивостей плівок простих (Au, Ag, Cu) і перехідних металів (Ni, Pd, Cr), сформованих на поверхні поверхневоактивних речовин (Ge, Si, Sb) у надвисокому вакуумі (тиск залишкових газів не вищий за 10- 7 Па) у після перколяційній області товщин (d > dc), з наперед заданими властивостями. Завдяки створеній методиці сумісного використання методів “замороженої конденсації” (“quench deposition”, Тпідклакди < 0,1 Tтоп, де Tтоп – температура топлення металу) та поверхневоактивних підшарів (Ge, Si, Sb), розвинуто інструмент керованого росту полікристалічних плівок металів із заданою структурою (величина середніх лінійних розмірів кристалітів D, ізотропність властивостей, відомі параметри макроскопічних поверхневих неоднорідностей), електричними (розмірні залежності питомого опору ρ(d), температурного коефіцієнта опору β(d), термо.-е.р.с. S(d), перколяційний поріг dc та інші) та оптичними властивостями. Розвинуто модель балістичного перенесення заряду в тонких плівках металів (d > dс), яка дозволила здійснити прогноз впливу поверхневих неоднорідностей на електронну структуру та режим перенесення заряду із зміною товщини плівки металу. Вивчення ефекту Зеебека у плівках простих (Au і Сu) та перехідних (Ni, Pd, Cr) металів показало, що електронна будова плівок металевих конденсатів є ідентичною електронній структурі масивних металів, принаймні для товщин d < 7-9 нм, в той час, як поверхневоактивні підшари германію, завдяки прискоренню металізації досліджуваних зразків, дозволяють закінчити формування електронної структури, яка є ідентичною електронній структурі масивного металу при товщинах близьких до 5 нм. Розраховано оптичну провідність σопт плівок простих металів (Au, Ag та Cu) різної товщини та здійснено оцінку вільного пробігу носіїв струму і коефіцієнтів міжзеренного розсіювання r та тунелювання t в рамках моделей внутрішнього розмірного ефекту (Маядаса-Шацкеса та Тельє-Тоссе-Пішара) в ІЧ області спектру випромінювання. Показано, що на противагу від аналогічних коефіцієнтів, розрахованих при протіканні постійного струму, згадані величини проявляють залежність як від розмірів кристалітів, так і від частоти світла.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.211 + В378.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439513 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського