РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809849<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прус М. П. 
Анаплазмозно-бабезіозна інвазія коней в Україні : монографія / М. П. Прус, Н. С. Перегіняк, Р. О. Слободян. - Київ : Кравченко Я. О., 2022. - 127 c. - Бібліогр.: с. 102-127 - укp.

Наведено результати поширення кровопаразитарних захворювань коней на території України. Описано гематологічні та біохімічні зміни крові та патогенез за змішаної інвазії. Проведено цитогенетичні дослідження крові та кісткового мозку, а також експериментально відтворено інвазію з використанням лабораторних тварин. Вперше в Україні зафіксовано існування природних вогнищ анаплазмозу коней з циркуляцією збудників Anaplasma phagocytophilum і доведено роль анаплазм у формуванні інфекційного процесу. Встановлено, що біологічними переносниками збудників анаплазмозу та бабезіозу у північно-західних і північно-східних областях України (регіон Полісся) є кліщі родів Ixodes та Dermacentor (види Dermacentor reticulatus, Dermacentorpictus та Ixodes ricinus). Виявлено, що основними переносниками були кліщі Dermacentor pictus - 46,3 % від загальної кількості досліджених іксодових кліщів. Зазначено, що анаплазмозно-бабезіозна інвазія у коней перебігає з різним ступенем тяжкості, що залежить від вірулентності збудника, реактивності організму тварини та вікових особливостей. За гострого перебігу спостерігали анізоцитоз, виражений пойкілоцитоз (переважали еритроцити каплеподібної, витягнутої та зірчастої форм), клітини-тіні, ядерні форми еритроцитів. Також у крові хворих коней виявлено велику кількість гіпохромних еритроцитів, що пов'язано з розвитком анемії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.611.3-912 + П873.611.6-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859958 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського