РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809886<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулак В. В. 
Вплив гігієно-технологічних факторів та біологічного препарату на резистентність кролів та якість їх продукції : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / В. В. Кулак; Харківська державна зооветеринарна академія. - Харків, 2019. - 23 c. - укp.

Подано гігієнічну оцінку впливу технологічних факторів – системи утримання, освітлення та шуму, а також псороптозної інвазії на стан природного імунітету та продуктивності домашніх кроликів. Виконано санітарно-гігієнічне обгрунтування доцільності застосування пробіотичного препарату "Евіталія" як засобу підвищення неспецифічної резистентності організму, збереженості, інтенсивності росту кроликів і якості їх продукції. Установлено, что порівняно з шедами, показники мікроклімату в зовнішніх клітках значною мірою відповідали санітарно-гігієнічним вимогам: вміст вуглекислого газу, аміаку, загальне бактеріальне забруднення, відносна вологість повітря були менше, а освітлення – більше. Оптимальні показники мікроклімату в зовнішніх клітках порівняно з шедами сприяли підвищенню неспецифічної резистентності молодняка кроликів. Достовірно більшими були такі його показники: БАСК, ЛАСК, ФАН, кількість В-лімфоцитів, загальна кількість імуноглобулінів. Утримання кроликів при освітленні 70-75 и 90-95 лк викликало підвищення в сироватці крові вмісту загального білка, в т.ч. альбумінів і γ-глобулінів. Виробничий шум інтенсивністю 40-45 и 90-95 дБ, який виникав від роботи технологічного обладнання, пригнічував стан природного імунітету, про що свідчить зменшення БАСК, ЛАСК і ФАН. Шум, як стресовий фактор, не впливав на вміст лактотропного гормону і викликав збільшення у сироватці крові крольчих 7-ми місячного віку вміст прогестерону і естрадіолу. При дії шуму були меншими такі репродуктивні показники крольчих, як запліднюваність, багатопліддя, молочність та збереженість потомства. У самців при майже однаковому об'ємі еякуляту були достовірно меншими концентрація сперматозоїдів, їх подвижність, резистентність і дегідрогеназна активність. Після інвазії молодняка кроликів збудником псороптозу в 5-ти місячному віці в крові спостерігали зменшення вмісту гемоглобіну та еритроцитів, збільшення вмісту лейкоцитів, у сироватці крові – зменшення вмісту загального білка, БАСК, ЛАСК, відносного вмісту Т- і В-лімфоцитів. Використання пробіотичного препарату "Евіталія" стимулювало природний імунітет молодняка кроликів, про що свідчило достовірне збільшення в крові вмісту гемоглобіну, еритроцитів, лейкоцитів, БАСК, ЛАСК, ФІ і ФАН. Застосування молодняку кроликів препарату "Евіталія" сприяло збільшенню їх живої маси на 10,0 %, білково-якісного показника крольчатини на 22,4 %. Рентабельність використання препарату "Евіталія" склала 2,86 грн.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.695.1 + П855.59''Евіталія'' + П871.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439623 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського