РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000809914<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попов В. В. 
Концепція та принципи конструювання деталей агрегатобудування, їх ефективного формоутворення різальним інструментом з наноструктурами : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.03.07 / В. В. Попов; Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". - Харків, 2021. - 36 c. - укp.

Розроблено концепції та принципи створення високоресурсних деталей агрегатобудування та РІ для їх ефективного формоутворення завдяки утворенню наноструктурованих шарів і нанесенню нанопокриттів, застосуванню плазмово-іонної технології та фемтосекундного лазерного оброблення, а також реалізації їх на виробництві. На основі розробленої концепції теоретично обгрунтовано і практично отримано широку гамму покритів та нанопокритів «Авініт» (Ті-С, Ті-С:Н, Мо-С, Мо-С:Н, Ті-ТN, Ті-АІ-N, Ті-ТіС-ТіN, Сu-МоS2) з високими трибологічними властивостями, обумовленими низьким коефіцієнтом тертя та високою мікротвердостю. Проведено теоретичне дослідження нестаціонарної спільної задачі теплопровідності і термопружності, де крім основних джерел і стоків тепла враховано енергію кристалізації для широкого кола нітридів, карбідів, оксидів, які застосовують при утворенні твердих сплавів. Враховано також теплофізичні і термомеханічні характеристики, які оцінені із застосуванням квантово-механічного підходу для плазмово-іонної і фемтосекундних лазерних технологій і динаміка зміни швидкості поширення тепла. З наукових позицій вибрано режими ефективного створення наноструктур завдяки дії різних іонів на тверді сплави, полікристалічні надтверді матеріали і швидкорізальні сталі. Створено технологічний автоматизований вакуумно-плазмовий кластер і на його основі налагоджено дослідне та серійне виробництво низки високоресурсних деталей авіаційних гідроагрегатів з наноструктурами та нанопокриттями. Ресурсні випробування показали працездатність концепції і принципів створення високоресурсних деталей (ресурс підвищився у 20-30 разів, а зношення зменшилося у 4-5 разів).


Індекс рубрикатора НБУВ: О551-060.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453211 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського