РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810052<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новосад К. Я. 
Соціальні ризики міжнародної трудової міграції з України : автореф. дис. ... канд. соціол. наук : 22.00.04 / К. Я. Новосад; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2019. - 19 c. - укp.

Представлено результати дослідження міграційних ризиків трудових мігрантів з України. Дослідження реалізоване з позицій комплексу аналітичних інструментів, серед яких: концепція Н. Лумана про переваги заміни схеми "ризик/надійність" схемою "ризик/небезпека"; погляди А. Шюца на ризик і шанс як взаємозалежні змінні, що спонукають людей намагатися опановувати світ і долати перешкоди; концепція "потрійної індивідуалізації" в умовах суспільства ризиків У. Бека; тлумачення компетентності, запропоноване Дж. Равеном. Запропоновано нове бачення соціокультурних ризиків трудових мігрантів, які не ототожнюються із нормативно-правовою закріпленістю соціально-значимих обставин, а відображають інформаційну природу нових соціальних ризиків, які набувають актуальності в умовах переходу до постіндустріального суспільства. Доведено, що високий коефіцієнт уникнення невизначеності та запобігання ризикам трудовими мігрантами з України підвищує їх уразливість, відкидає їх на другорядні ролі на виробництві та змушує приймати невигідні умови праці з боку посередників та роботодавців приймаючої країни. Прогнозовано ймовірність зростання ризиків втрати "мотивованих здібностей" на підставі дисбалансу між когнітивними, емоційними та вольовими складовими міжкультурної компетентності трудових мігрантів із України та підсилення їх відчуття меншовартості. Набули подальшого розвитку уявлення про трудових мігрантів як "джерело капіталістичного духу" В. Зомбарта; концепція Н. Лумана про переваги заміни схеми "ризик/надійність" схемою "ризик/небезпека"; погляди А. Шюца на ризик і шанс як взаємозалежні змінні, що спонукають людей намагатися опановувати світ і долати перешкоди; поняття проміжних (уявних) перешкод моделі міграції Е. Лі; поняття готовності до міграції, яка є проміжною ланкою між готовністю до переміщення та фактичним переміщенням міжнародних мігрантів (Л. Рибаковський, Т. Заславська); концепція "потрійної індивідуалізації" в умовах суспільства ризиків У. Бека; концепція "мотивованих здібностей" Дж. Равена, яка складається з балансу когнітивних, емоційних та вольових складових.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439545 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського