РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810068<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каріков С. А. 
Лютеранська конфесіоналізація в політиці саксонських правителів у 1525–1580 рр. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / С. А. Каріков; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2019. - 31 c. - укp.

Об’єкт дослідження - реформація і конфесіоналізація в Німеччині, як пов’язані між собою процеси модернізації суспільства раннього Нового часу. Мета - визначення місця лютеранської конфесіоналізації у формуванні земельної державності Саксонії раннього Нового часу. Методи: історичний, логічний, метод системного аналізу; історико-типологічний, історико-генетичний, історико-порівняльний, діахронний, синхронний. Доведено, що в політиці Августа І прагнення зберегти здобутки Аугсбурзького миру поєднувалося із жорсткими діями проти опонентів, спрямованими на посилення особистої влади, що засвідчує авторитарний характер курсу Августа; по-новому розкрито роль візитацій у зміцненні контролю правителів над діяльністю церковної організації; доведено, що в Саксонії склалася схема проведення візитацій, перейнята в інших регіонах; переглянуто зміст Саксонського євангелічного статуту 1580 р. і доведено, що він відповідав інтересам територіальних правителів, зацікавлених у підпорядкуванні церкви й освіти своєму впливові; визначено, що під впливом конфесіоналізації навчальні заклади Саксонії утворили систему освіти, що ґрунтувалася на уніфікації програм, регламентації забезпечення, посиленні контролю за викладанням і навчанням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ)431-413 + Т3(4НІМ0/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439561 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського