РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваль Я. М. 
Виділення пластів поліміктових пісковиків у складнопобудованому геологічному розрізі нафтогазових свердловин Дніпровсько-Донецької западини / Я. М. Коваль, І. О. Федак // Нафтогаз. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 7-14. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розчленування геологічного розрізу на пласти та встановлення їх літотипу є обов'язковим етапом попластової інтерпретації геофізичних даних. Для реалізації даного етапу інтерпретації необхідно володіти великою кількістю різноманітної геолого-геофізичної інформації про досліджуваний геологічний розріз. Одним із чинників, що призводить до некоректного розчленування геологічного розрізу на пласти та встановлення їх літотипу, є брак геолого-геофізичної інформації. Особливо це стосується складнопобудованих геологічних розрізів Дніпровсько-Донецької Западини (ДДЗ), що виповненні поліміктовими пісковиками. Одним з ефективних методів виділення поліміктових пластів-пісковиків є гамма-спектрометричний каротаж, який на сьогоднішній день в Україні не проводиться. Тому пошук простішого та більш дієвого способу виділення поліміктових пісковиків із залученням мінімальної кількості даних на сьогоднішній день є актуальною задачею. З метою виділення поліміктових пісковиків у складнопобудованому геологічному розрізі запропоновано використовувати параметр Рпол, який показує частку внеску дисперсної фракції породи та польових шпатів у загальний водневміст породи у порівнянні із еталонним пластом. В якості еталонного пласта виступають чисті поліміктові пісковики. Параметр Рпол розраховують за результатами дослідження свердловин методами гамма-каротажу та нейтронного гамма-каротажу. Підставою застосування цих методів для вирішення поставленої у роботі задачі послужив встановлений взаємозв'язок між даними гамма-каротажу та нейтронного гамма-каротажу, який пояснюється однаковим впливом на їх покази дисперсної фракції та калійвміщуючих польових шпатів. Ефективність та дієвість запропонованого способу діагностики поліміктових пісковиків підтвердилась розрахунками на фактичному матеріалі і зіставленням з результатами опису шліфів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.419-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського