РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матківський С. В. 
Дослідження методів підвищення продуктивності обводнених газоконденсатних свердловин / С. В. Матківський, Л. І. Матіїшин, А. В. Тиро // Нафтогаз. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 33-40. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Переважна більшість родовищ України перебуває на завершальній стадії розробки та характеризуються вибірковим обводненням. Складність видобування залишкових запасів природного газу пов'язана з особливостями розробки на завершальній стадії, яка характеризується низькими значеннями пластового тиску, низькодебітністю та обводненням видобувних свердловин із різними ускладненнями у процесі їх експлуатації. З метою винесення газорідинної суміші з вибою свердловин розроблено безліч методик та винаходів, які широко використовуються на виробництві. Розроблені технології характеризуються різною ефективністю та мають ряд технологічних обмежень, що, в основному, обумовлено особливостями геологічної будови родовищ вуглеводнів. Зважаючи на наведене вище, існує необхідність у проведенні додаткових досліджень із метою удосконалення існуючих та розроблення нових технологій експлуатації обводнених свердловин. Із використанням програмного комплексу PipeSim компанії Schlumberger проведено дослідження з оптимізації умов експлуатації обводненої свердловини в умовах активного надходження пластової води в газонасичені горизонти шляхом зменшення діаметру колони НКТ, пониження гирлового тиску та переведення свердловини на газліфтний спосіб експлуатації. Розрахунки виконано для умов гіпотетичної свердловини для різних значень гирлового тиску, діаметрів НКТ та різного дебіту газліфтного газу. Результати досліджень свідчать про те, що максимальний дебіт видобувної свердловини забезпечується при заміні діаметру колони НКТ з 62 мм на 50,3 мм, пониженні гирлового тиску з 10,16 МПа до мінімально допустимого значення на рівні 5 МПа та витраті газліфтного газу на рівні 59 тис. м<^>3/доб при газліфтній експлуатації. Доцільність впровадження досліджених методів та технологій залежить виключно від співвідношення необводненої та обводненої продуктивної площі родовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського