РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810089<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матківський С. В. 
Дослідження впливу тиску початку нагнітання сухого газу на коефіцієнт конденсатовилучення газоконденсатних родовищ / С. В. Матківський // Нафтогаз. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 41-49. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

З використанням програмних комплексів Eclipse та Petrel досліджено підвищення вуглеводневилучення газоконденсатних родовищ із високим вмістом конденсату в пластовому газі. Мета роботи - оптимізація технології підтримання пластового тиску з використанням сухого газу. Дослідження проведено для різних стадій виснаженості газоконденсатного покладу. Установлено, що у випадку впровадження технології нагнітання сухого газу в газоконденсатний поклад підтримується пластовий тиск на вищому порівняно з розробкою на виснаження рівні. Завдяки цьому технологічні режими експлуатації видобувних свердловин стабілізуються та забезпечується додатковий видобуток вуглеводнів. Аналізуючи результати встановлено, що чим вищий пластовий тиск в газоконденсатному покладі на момент впровадження технології нагнітання сухого газу, тим більший накопичений видобуток конденсату. На основі результатів аналізу визначено оптимальне значення тиску початку нагнітання сухого газу в газоконденсатний поклад, яке становить 0,842 Рпоч. Кінцевий коефіцієнт конденсатовилучення для наведеного оптимального значення тиску початку нагнітання сухого газу в поклад збільшується на 7,26 % порівняно з розробкою на виснаження. Результати свідчать про високу технологічну ефективність впровадження технологій підтримання пластового тиску при розробці газоконденсатних родовищ із значними запасами конденсату.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського