РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810092<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дрінь Н. Я. 
Дослідження впливу характеристик грунту на інтенсивність витоків із газопроводів / Н. Я. Дрінь, О. В. Іванов // Нафтогаз. енергетика. - 2022. - № 1. - С. 69-79. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Витік газу з підземної частини ділянки газопроводу передбачає його подальшу фільтрацію в пористому середовищі (грунті) аж до виходу на поверхню, яка супроводжується постійним зростанням фільтраційного опору середовища. Тому зміна параметрів потоку газу в часі передбачає нестаціонарний процес, характеристики якого залежать від фільтраційних властивостей грунту, зокрема від його проникності. Очевидно, що фізичні властивості, зокрема фільтраційний опір грунту як пористого середовища, повинні мати вплив на інтенсивність витікання газу з газопроводу і формування ареалу загазованості. Тому існує взаємозв'язок між процесом витікання газу з газопроводу крізь аварійний отвір і його фільтрацією в навколишньому грунті. Встановлено характер зміни величини масової витрати витоку в часі впродовж процесу нестаціонарної фільтрації та показано, як впливають властивості грунту (зокрема його проникність) на тривалість нестаціонарного процесу і величину витрати витоку. Значні терміни експлуатації газопроводів викликають старіння металу внаслідок корозійних процесів та спричиняють аварії, що також стає причиною появи витоків із трубопроводів. Така ситуація є неприпустимою, з економічної та екологічної точок зору, оскільки витік газу може призвести до загазованості значної території, а в деяких випадках - до утворення газоповітряної суміші й вибуху, що пов'язано зі значними економічними збитками та створює небезпеку для людського життя. Встановлено, що при корозійних пошкодженнях трубопроводів найбільш ймовірні малі витоки, а при аваріях, зумовлених впливом зовнішніх сил, найвірогідніші великі витоки. Загальновідомо, що поява витоку газу з газопроводу викликає нестаціонарний процес, за характером протікання якого можна оцінити величину витоку. Якщо газопровід перед появою витоку працював у нестаціонарному режимі, то поява витоку внесе збурення в протікання нестаціонарного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського