РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810229<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lizunov P. P. 
The gyroscopic forces influence on the oscillations of the rotating shafts = Вплив гіроскопічних сил на коливальний рух валів при обертанні / P. P. Lizunov, V. O. Nedin // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2020. - Вип. 105. - С. 223-231. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Наведено результати числового дослідження поперечних коливань валів з урахуванням гіроскопічних сил інерції. Показано, який вплив гіроскопічні сили оказують на поперечні коливання валів під час обертання. Дослідження здійснено за допомогою комп'ютерної програми з графічним інтерфейсом, яку розроблено автором. Описано процес числового розв'язання рівнянь коливального руху з використанням методики числового диференціювання, в якій форми вигину стрижнів описуються за допомогою поліноміальних сплайн-функцій, а також метода числового інтегрування за часом Хубболта. Наведено загальну блок-схема алгоритму, який описує процес багатократного (циклічного) розв'язку системи рівнянь коливального руху для кожної точки системи з метою пошуку нових координат положення цих точок у кожний наступний момент часу <$E t~+~DELTA t>. Комп'ютерна програма, в якій реалізовано наведений алгоритм, надає можливість спостерігати за поведінкою рухомої комп'ютерної моделі, яка демонструє процес коливального руху при обертанні, а також будувати графіки коливального руху, графіки зміни швидкостей і прискорень у різних системах координат, визначати області динамічної стійкості об'єктів, які розглядаються. Використовуючи зазначену програму, здійснено дослідження динаміки ряду об'єктів, робочі органи яких моделюються довговимірними пружними стрижнями. Для об'єктів дослідження показано, що за певних швидкостей обертання валів і стрижнів різної довжини в системі координат, що обертається разом із валом або стрижнем, траєкторія руху центра перерізу вала має упорядкований характер у вигляді n-кінцевої зірки на інтервалі часу від моменту збудження до початку встановленого кругового коливального руху з амплітудою, що гармонійно змінюється за часом. Відмічено, що такі траєкторії руху обумовлені дією гіроскопічних сил інерції, які виникають під час обертання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.1-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського