РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810230<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Loveikin V. S. 
Analysis of the start-up process of the tower crane slewing mechanism with a steady state motion mode of its load trolley = Аналіз процесу пуску механізму повороту баштового крана при усталеному режимі руху вантажного візка / V. S. Loveikin, Yu. O. Romasevych, V. P. Kurka, D. I. Mushtyn, K. I. Pochka // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2020. - Вип. 105. - С. 232-246. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розроблено динамічну модель процесу повороту баштового крана з балочною стрілою за умови, що вантажний візок виконує рух із усталеною швидкістю. На основі рівнянь Лагранжа другого роду отримано відповідну математичну модель, яка, крім того, описує коливання вантажу на гнучкому підвісі у тангенціальному та радіальному напрямах. Рушійний момент, прикладений до системи, змодельовано за допомогою рівняння Клосса. Отримана математична модель є системою чотирьох нелінійних диференціальних рівнянь другого порядку, тому для її інтегрування використано числові методи. Для оцінки рівня динамічних та енергетичних навантажень у елементах системи запропоновано комплекс показників, які відображають максимальні та середньоквадратичні величини. Запропоновано розглядати еволюцію системи для двох випадків: положення візка біля башти (візок рухається від неї) та положення візка біля кінця стріли (візок рухається до башти). Для обох випадків розраховано значення оціночних показників, які разом із відповідними графічними залежностями надали можливість виявити найбільш значимі фактори, які мають вплив на енергетичні, динамічні на кінематичні процеси системи. До них, зокрема, належать: відцентрова сила, сила Коріоліса, демпфуюча здатність асинхронного електроприводу механізму повороту крана. Аналіз коливань вантажу на гнучкому підвісі, який проведений на основі фазових портретів у площині руху візка та перпендикулярно їй, виявив їх залежність від початкового положення візка на стрілі. Крім того, від цього фактора значно залежать споживана потужність приводу, частина якої витрачається на подолання відцентрової сили, що діє на візок і вантаж.



Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського