РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Danshyna S. 
Formalizing the land inventory process for information support of land projects management = Формалізація процесу інвентаризації земель для інформаційної підтримки проєктів землеустрою / S. Danshyna, V. Cheranovskiy // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2022. - № 3. - С. 7-19. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Предмет дослідження - процес інвентаризації земель. Мета статті - підвищення ефективності процесу інвентаризації земельних ділянок шляхом зменшення обсягів топографо-геодезичних робіт через алгоритмізацію, систематизацію інформаційних потоків і поєднання різнорідних даних. Задачі: проаналізувати процес інвентаризації земель при управлінні проєктами землеустрою для визначення можливих напрямків підвищення його ефективності. Акцентуючи увагу на інформаційних потоках, розробити інформаційну модель процесу інвентаризації та відповідне науково-методичне забезпечення інформаційної підтримки проєктів землеустрою з метою зменшення обсягів топографо-геодезичних робіт для впровадження до систем підтримки прийняття рішень при управлінні земельними ресурсами. Отримано результати. Узагальнено вимоги чинного законодавства щодо інвентаризації земельних ділянок і пов'язані з цим проблеми. Запропоновано теоретико-множинну модель інформаційних потоків процесу інвентаризації, залучення до якої підходів функціонального моделювання дає змогу поєднати якісно різні дані, урахувати їх динамічний характер і логіку взаємодії. Розроблено IDEF3-модель, яка розглядає дані дистанційного зондування як джерело точної й актуальної інформації, алгоритмізує механізм їх поєднання з іншою інформацією про земельні ділянки, пояснює динамічний характер її зміни з часом. Запропоновано метод створення бази даних робочого інвентаризаційного плану, що, поєднуючи інформацію про земельні ділянки з декількох джерел, дає змогу зменшити обсяги топографо-геодезичних робіт шляхом вибору з усіх ділянок лише тих, що потребують узгодження (визначення) геопросторових даних. Розроблене науково-методичне забезпечення інформаційної підтримки проєктів землеустрою створює структуру інформаційної технології інвентаризації земель, використання якої дає змогу зменшити обсяги ресурсів, необхідних для виконання проєктів, при одночасному формуванні об'єктивних висновків про стан земель шляхом використання геоінформаційних систем (ГІС) і поєднання різнорідних даних на обстежувальному етапі. Висновки: результати бібліографічного пошуку підтвердили, що ефективність процедури інвентаризації земель для забезпечення дотримання законодавства у сфері землеустрою ускладнено внаслідок необхідності вивчення великої кількості різнорідної інформації, яка може містити помилки, неузгоджені і суперечливі дані. Це потребує розроблення спеціалізованих моделей і методу, орієнтованих на використання ГІС, для впровадження їх до систем підтримки прийняття рішень при управлінні земельним ресурсами. Розроблено науково-методичне забезпечення інформаційної підтримки проєктів землеустрою при інвентаризації земельних ділянок. Його практичне використання підтвердило зменшення часових витрат майже на 33 % і підвищення точності приблизно на 1 % при отриманні геометричних параметрів земельної ділянки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського