РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810271<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kurennov S. 
Topological optimization of a symmetrical adhesive joint. Island model of genetic algorithm = Топологічна оптимізація симетричного адгезійного з'єднання. Острівна модель генетичного алгоритму / S. Kurennov, K. Barakhov, O. Vambol // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2022. - № 3. - С. 67-83. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

Сучасні адитивні технології дозволяють створювати конструкції змінної товщини і практично будь-якої форми. Це ставить перед конструкторами задачі оптимального проектування нового типу - задачі топологічної оптимізації, які полягають у знаходженні оптимальної форми конструкції або оптимального розподілу матеріалу по конструкції. Критерієм оптимальності є, як правило, маса конструкції. При цьому конструкція повинна зберігати несну здатність під дією прикладених до неї навантажень. Предмет вивчення - симетричне двозрізне клейове з'єднання основної пластини з двома накладками однакової форми, з обох її сторін. Мета статті - знаходження оптимальної форми прикладених накладок, які можуть мати змінну товщину за наявності ряду обмежень. Основним обмеженням є міцність конструкції. Крім того, на мінімальну та максимальну товщину накладки можуть бути накладено додаткові обмеження. Отже, розв'язок поставленої задачі може бути подано у вигляді сукупності наступних завдань: побудова математичної моделі розглянутого з'єднання, побудова чисельного розв'язку прямої задачі за допомогою методу скінченних різниць, побудова генетичного алгоритму оптимізації. Для поліпшення збіжності генетичного алгоритму в представленій роботі запропоновано використовувати острівну модель, що складається з декількох популяцій. Відмінність запропонованої моделі генетичного алгоритму у тому, що на одному з "островів" мутації відбуваються частіше і з більшою дисперсією, ніж на двох інших "островах". Таке рішення забезпечує як швидкість еволюційного відбору, так і стабільність досягнутих результатів. У роботі розв'язано кілька модельних задач. До основних результатів роботи можна віднести наступне: виявлено нелінійну залежність довжини накладки від прикладеного навантаження; наявність обмеження на мінімальну товщину накладки зумовлює появу деякого "майданчика" на краю накладки, товщина якої дорівнює мінімально допустимій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського