РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810293<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Khoroshylov S. V. 
Modelling of space antenna deployment using open source software = Моделювання розгортання антени космічного застосування з використанням програмного забезпечення з відкритим кодом / S. V. Khoroshylov, V. K. Shamakhanov, S. E. Martyniuk, О. Y. Sushko // Техн. механіка. - 2022. - № 4. - С. 14-25. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета статті - створення за допомогою програмного пакета з відкритим кодом моделі динаміки сітчастої антени космічного застосування та дослідження процесу її розгортання. При проведенні досліджень використані методи теоретичної механіки, систем зв'язаних тіл, обчислювальної механіки та комп'ютерного моделювання. Розглянута задача моделювання розгортання антени новітньої конструкції з використанням сіток, що рекомендована для використання в складі міні супутників. Найбільш суттєвою відмінністю цієї антени від інших є конструкція опорного кільця у вигляді пантографа. Для створення моделі динаміки антени космічного застосування та подальшої її реалізації у програмному пакеті з відкритим кодом зроблено деякі спрощення, які обумовлені складністю конструкції. Модель антени представлена у вигляді системи жорстких і пружних тіл, зв'язаних за допомогою шарнірів. Вуглепластикові стрижні моделюються за допомогою пружного кінцевого елемента з використанням методу абсолютних вузлових координат, який дозволяє моделювати великі деформації. Алюмінієві шарнірні вузли моделюються як декілька шарнірів обертання, поєднаних між собою звичайними жорсткими елементами. Основними модельованими властивостями цих шарнірних вузлів є жорсткість, розташування та напрямок осей обертання шарнірів. Стягуючі зусилля, які створює натягнута сітка, моделюються за допомогою пружин. Тросовий привід розгортання антени моделюється як навантаження, що діють на відповідні елементи у визначених локальних положеннях. Представлено алгоритм побудови моделі антени космічного застосування, що призначена для моделювання процесу розгортання рефлектора у програмному пакеті з відкритим кодом HotInt. З використанням побудованої моделі проведено моделювання розкладання антени для різних випадків, що відрізняються силами, які використовуються для розгортання. Отримано розрахунки часу розгортання, зміни кутів між стрижнями V-подібного складання та напруги у діагональних стрижнях секцій антени під час розкриття антени.


Індекс рубрикатора НБУВ: О661.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського