РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орлов О. О. 
Трансформація фітостроми гідрозаказника "Речиця" внаслідок видобутку бурштину / О. О. Орлов, В. В. Коніщук, В. В. Мартиненко // Агроекол. журн. - 2022. - № 3. - С. 47-61. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

У результаті незаконного видобутку бурштину на території гідрологічного заказника "Речиця" впродовж 4 років (2014 - 2017 рр.) було пошкоджено 97,0 га, або 80,8 % його площі, в т. ч. на площі 59,2 га (49,3 % площі заказника) відбулися катастрофічні зміни - повне знищення природних екосистем; на 37,8 га, або 31,5 % площі заказника відбуваються поступові негативні зміни - проявляється сильний вплив на природні екосистеми з боку оточуючих кварталів, порушених видобутком бурштину. У результаті незаконного видобутку бурштину на території гідрологічного заказника "Речиця" було втрачено всі пріоритети охорони як на видовому, так і ценотичному рівнях. На його території найбільшу цінність мали мезо-оліготрофні старовікові, 130-річні основі сфагнові болота (унікальні еталонні ділянки), безлісі оліготрофні осоково-сфагнові болота, ділянки старовікових, 110-річних суходільних сосново-дубових ацидофільних, флористично багатих лісів. До антропогенного порушення природних екосистем заказника на його території пріоритетами охорони на видовому рівні були 8 видів судинних рослин, а також 5 видів тварин, занесених до Червоної книги України. На ценотичному рівні охоронялися рідкісні ценози лісо-болотних мезо-оліготрофних та оліготрофних боліт заказника, занесені до Зеленої книги України. На 8-ми ділянках, які межують з сильно порушеними ділянками, нині проявляється сильний вплив на природні екосистеми з боку оточуючих порушених кварталів, зумовлений негативними змінами загального гідрологічного режиму території - як правило, значним підсушенням, результатом чого є деградація природного рослинного покриву. Cумарна площа таких ділянок у заказнику "Речиця" дорівнює 37,8 га, або 31,5 % площі заказника. Ці поступові зміни проявляються передусім у втраті екологічної стійкості екосистем, випаданні на першому етапі найбільш вологолюбних видів, розрідженні та поступовому відмиранні крон деревостану, зменшенні видового та ценотичного різноманіття флори і фауни. На території колишнього заказника, порушеній незаконним видобутком бурштину, необхідно провести інженерну рекультивацію, після чого - біологічну, а саме - посадку березово-соснових культур.



Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського