РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810394<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Няньковська О. С. 
Оцінка ефективності застосування інуліну при функціональному запорі у дітей / О. С. Няньковська, С. Л. Няньковський, М. С. Яцула, М. І. Городиловська, Г. З. Вівчарівська, В. Д. Шайдич, О. М. Горайська, Л. В. Заставна, Я. В. Томків, З. В. Томків, Н. В. Камуть, Г. М. Троцький, А. В. Возняк // Сучас. гастроентерологія. - 2022. - № 1/2. - С. 30-36. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Функціональний запор є поширеною педіатричною проблемою, на яку припадає близько 3 % відвідувань педіатра, а близько 25 % відвідувань дитячого гастроентеролога. Наявність функціонального запору значною мірою впливає на якість життя дитини, її сім'ї та витрати на систему охорони здоров'я. Настанови Північноамериканського товариства дитячої гастроентерології, гепатології та харчування (NASPGHAN) рекомендують підтримувальне лікування проносними, навчання, збільшити споживання клітковини та рідини та фізичної активності при запорі у дітей. Сучасні фармакологічні методи лікування можуть бути неефективними у деяких пацієнтів через неоптимальне дозування, поганий комплаєнс або використання препаратів із механізмами дії, які не впливають на основні патофізіологічні чинники. Багато пацієнтів із запорами повідомляють про незадоволення традиційними методами лікування через недостатню ефективність. Мета роботи - вивчити ефективність пребіотичного препарату "Інулін-Нео" для дітей віком від 3 до 18 років із функціональним запором. Під нашим спостереженням перебували 48 дітей віком від 3 до 18 років із діагнозом "функціональний запор". Пацієнтів розподілили на дві групи: основну (ОГ) - 29 дітей, які отримували пребіотичий препарат "Інулін-Нео", та контрольну (КГ) - 19 дітей, які не отримували пребіотичного препарату. У дітей ОГ через 30 днів лікування спостерігали статистично значущо кращу позитивну динаміку у порівнянні з пацієнтами КГ, а саме: зменшення болю в животі та під час дефекації, кольок і здуття живота, нормалізацію частоти дефекацій і консистенції випорожнень, збільшення кількості біфідофлори, нормалізацію копрологічних показників, що свідчить про ефективність препарату та доцільність його використання у схемах лікування функціонального запору у дітей. Встановлено, що симптоми функціонального запору значно зменшилися або зникли у дітей, які отримували препарат "Інулін-Нео", а більшість показників мікробіоценозу та копрологічного дослідження значно поліпшилися, тоді як у дітей КГ відзначено лише тенденцію до їхнього поліпшення. Не виявлено ознак непереносності чи побічних дій пребіотичного препарату "Інулін-Нео".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2-52 + Р281.767

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського