РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810411<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фадєєнко Г. Д. 
Клінічний випадок порушень функцій печінки та можливості їхньої корекції після COVID-19 на основі зарубіжних і вітчизняних рекомендацій / Г. Д. Фадєєнко, Я. В. Нікіфорова, А. М. Черняк // Сучас. гастроентерологія. - 2022. - № 5/6. - С. 32-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Через складну епідеміологічну ситуацію, що склалася внаслідок інфекції COVID-19, у лікарів різних спеціальностей виникла низка запитань щодо тактики лікування хворих. Сучасні дані свідчать, що SARS-CoV-2 має здатність уражувати всі органи та системи організму, зокрема шлунково-кишковий тракт. Одним із органів-мішеней при інфекції COVID-19 є печінка. Наведено сучасні зарубіжні та вітчизняні рекомендації щодо курації пацієнтів з ураженнями печінки. Описано клінічний випадок порушень функцій печінки та можливості їхньої корекції після COVID-19. Висвітлено основні патогенетичні механізми змін печінкових проб (імунна активація та запалення, спричинене цитокінами з ініціацією цитокінового шторму, коагулопатії та поліорганної недостатності, цитотоксичність унаслідок реплікації вірусу в холангі- та гепатоцитах за участю рецепторів ангіотензинперетворювального ферменту-2 і серинової протеази-2, тяжка гіпоксія, спричинена ураженням ендотелію судин, медикаментозні пошкодження печінки, зумовлені гепатотоксичністю та імуноопосередкованим пошкодженням, реактивація раніше існуючих захворювань печінки (гепатит, неалкогольна жирова хвороба печінки, а також прогресування та декомпенсація цирозу печінки). Вітчизняний алгоритм менеджменту пацієнтів із захворюваннями печінки, госпіталізованих із підтвердженою інфекцією COVID-19, передбачає контроль печінкових проб 1 раз на 2 - 3 міс, ступеня фіброзу 1 раз на рік, корекцію харчування та способу життя, мінімізацію медикаментозної терапії, призначення препаратів (гепатопротекторів) і корекцію процесів мікроциркуляції та функцій інших органів/систем. У наведеному клінічному випадку продемонстровано значущість своєчасного лікування порушень функціонального стану печінки та необхідність динамічного моніторингу стану пацієнтів, які перехворіли на COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-1 + Р514.31 COVID-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського