РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810418<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kadurin S. 
Ice sheet velocity tracking by Sentinel-1 satellite images at Graham Coast Kyiv Peninsula = Відстеження швидкості рухів льодового покрову на півострові Київ берег Грейама за допомогою супутникових знімків Sentinel-1 / S. Kadurin, K. Andrieieva // Укр. антаркт. журн. - 2021. - 19, № 1. - С. 24-31. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Дослідження швидкості рухів льодовиків в прибережній зоні Антарктиди є однією з найбільш активно обговорюваних тем. Такий значний інтерес до цієї теми пов'язаний, в першу чергу, з тим, що крига, яка потрапляє до Світового океану з антарктичних льодовиків, суттєво впливає на рівень океану та на глобальний клімат. Розвиток сучасних супутникових технологій дистанційного спостереження Землі надав змогу розробити певну кількість методик оцінки зміщень льодовикових покровів та розрахунку швидкостей таких зміщень. Мета роботи - застосування даних дистанційного зондування Землі з супутникової системи Copernicus Sentinel-1 для оцінки швидкостей рухів льодовикового покрову в межах півострова Київ у часовому інтервалі з грудня 2020 по березень 2021 р. Для досягнення встановленої мети було застосовано 10 радарних знімків території, що вивчалася з початку грудня до кінця березня з інтервалом у часі зйомки у 12 - 14 діб. Обрані знімки аналізувалися попарно так, щоб встановити зміни, які виникли на поверхні за обраний інтервал часу. Застосовані знімки супутникової системи Copernicus Sentinel-1, які мають корекцію за формою еліпсоїду Землі у GRD форматі. На основі методики офсетного трекінгу (Offset Tracking) для кожної пари знімків з різницею у часі приблизно у дві неділі було розраховано швидкості рухів льодового покрову в межах півострова Київ. Встановлено, що швидкість рухів коливається у значних межах та у пригирлових частинах льодовиків може досягати 3,5 - 4 метрів на добу. Також встановлено, що швидкість зміщення криги у тілі льодовика змінюється у часі. Так, найбільші значення фіксуються у пригирловій частині, але було зафіксовано короткострокові інтервали часу, коли слідом за нижньою частиною льодовиків активізувалися і тилові та навіть крайові частини льодовиків, які розташовані на контакті з льодовим покровом плато. Таким чином, виникає послідовність рухів, коли активізація нижньої частини льодовика призводить до зрушень більш високо розташованих частин. Зазначено, що таку активізацію зміщення льодового покрову було зафіксовано у лютому 2021 р., що співпадає з одним з найбільш теплих місяців у цій частині Антарктики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229(007)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського