РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000810582<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чикрій Г. Ц. 
Реалізація зближення коливних систем на основі принципу розтягування часу / Г. Ц. Чикрій, В. М. Кузьменко // Проблеми керування та інформатики. - 2022. - № 1. - С. 25-36. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто задачу зближення двох керованих систем, що описують динаміку математичних маятників, в якій один із об'єктів прагне досягти цієї зустрічі, а інший - уникнути її. З метою застосування схеми першого прямого методу Л. С. Понтрягіна до її вирішення знадобилася модифікація цього методу, що базується на застосуванні принципу розтягування часу. Причина полягає у тому, що для цієї задачі не виконано умову Понтрягіна, що лежить в основі першого прямого методу та фактично забезпечує можливість побудови керування переслідувача у кожний момент часу за поточним керуванням втікача. Ця умова відображає перевагу переслідувача над втікачем у ресурсах керування, що виражена через параметри систем. Використано модифікацію умови Понтрягіна, що містить так звану функцію розтягування часу, яка грає вирішальну роль при побудові керування переслідувача по керуванню втікача у минулому. Це тотожно до використання інформації, що запізнюється. Для досліджуваної задачі запропоновано функцію розтягування часу та виведено умови, що забезпечують можливість зустрічі об'єктів у визначений скінченний момент. Наведено формули, що описують спосіб побудови керування переслідувача керуванням супротивника у минулому. Використовуючи програмні засоби, створено візуальну ілюстрацію процесу зближення на площині за умови, що втікач рухається по сталій орбіті. Описаний алгоритм розрахунку формули поточного керування переслідувача гарантує зустріч об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.339.05

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського